آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,نتانیاهو

نتانیاهو: من به ترامپ گفتم از برجام بیرون بیاید

نخست‌وزیر رژیم صهیونستی می‌گوید او عامل متقاعد شدن رئیس‌جمهور آمریکا به خروج از برجام بوده و حتی زمانی که همه دنیا طرفدار برجام بوده‌اند، از تلاش برای از بین بردن این…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


بوریس جانسون: اگر آمریکا گزینه‎ای بهتر از برجام سراغ دارد، آن را رو کنداخبار,اخبار سیاست خارجی,بوریس جانسون

وزیر خارجه انگلیس ضمن تاکید بر حفظ برجام، آمریکا را به چالش کشید و گفت چنانچه گزینه بهتری سراغ دارید آن را به ما نشان دهید.

به گزارش مهر به نقل از بی بی سی، «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس بعد از حضور در نشست بروکسل که با هدف تاکید بر اهمیت برجام، تشکیل شد، گفت: اگر آمریکا گزینه‌ای بهتر از این توافق برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران سراغ دارد، آن را نشان دهد.

 

وی تاکید کرد: ایران در تطابق کامل با توافق هسته‌ای عمل می‌کند.

 

-------------

 

بوریس حانسون: مساله اتباع دو ملیتی را با وزیر امور خارجه ایران درمیان گذاشتم

وزیر امور خارجه بریتانیا اعلام کرد در حاشیه نشست بروکسل، مساله آزادی شهروندان دو تابعیتی را با همتای ایرانی خود مطرح کرده است.

 به گزارش ایلنا به نقل از تایمز، «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه بریتانیا امروز-پنجشنبه- اعلام کرد مساله آزادی «نازنین زاغری» شهروند انگلیسی-ایرانی را با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان در میان گذاشته است.

 

وی پس از نشست با وزرای امور خارجه ایران، آلمان و فرانسه به میزبانی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در توییتر خود نوشت: «در دیدار با ظریف مساله تمامی اتباع دوملیتی بریتانیا را مطرح کردم.»

 

این در حالی است که جانسون در نشست خبری پس از نشست بروکسل، در رابطه با آزادی نازنین زاغری چیزی نگفت.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------