آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,نخست وزیر اسراییل

نتانیاهو: در حمله به دمشق نیروهای ایرانی و سوری را هدف گرفتیم

شب گذشته، نیروی هوایی ما بعد از شلیک موشک توسط ایران، به سوریه حمله کرد. نخست وزیر اسراییل با تایید حمله موشکی بامداد امروز به سوریه، مدعی شد به هرکسی که بخواهد به آنها…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


روحانی: ایران اجازه نمی‌دهد مردم قطر تحت فشارهای ناحق قرار بگیرنداخبار,اخبار سیاست خارجی,روحانی و احمد بن عبدالله بن زید آل محمود

رئیس جمهور در دیدار با رئیس مجلس قطر گفت: ایران اجازه نمی‌دهد مردم قطر تحت فشارهای ناحق قرار گیرند.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی با "احمد بن عبدالله بن زید آل محمود" رئیس مجلس قطر دیدار کرد.

 

روحانی در این دیدار گفت: ایران و قطر همواره در طول تاریخ دو کشور دوست و برادر بوده و در سختی‌ها و شادمانی‌ها، اخوت و برادری را نسبت به یکدیگر ثابت کردند.

 

وی تأکید کرد: معتقدیم هرگونه اعمال فشار به دولت و ملت قطر غیرقابل قبول است و اگر کشورهای منطقه به‌ویژه همسایگان با هم اختلافی دارند، تنها باید این اختلافات با گفتگو حل و فصل شود.

 

رئیس‌جمهور با بیان اینکه اراده سیاسی جمهوری اسلامی ایران بر گسترش همکاری‌ها و روابط همه جانبه با قطر است، افزود: ایران آماده هرگونه همکاری با دولت و ملت قطر بوده و اجازه نمی‌دهد مردم مسلمان این کشور تحت فشارهای ناحق و غیرعادلانه قرار بگیرند.

 

احمد بن عبدالله بن زید آل محمود رئیس مجلس قطر نیز در این دیدار، با تقدیر از مواضع و حمایت‌های موثر جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت قطر بویژه در شرایط اخیر، گفت: خوشحالیم که روابط تهران – دوحه براساس محبت، دوستی، برادری و حسن همجواری برقرار است و باید تلاش کنیم تا مناسبات فی‌مابین در این راستا هر چه بیشتر گسترش پیدا کند.

 

رئیس مجلس قطر با بیان اینکه معتقدیم مشکلات باید براساس گفتگو، تفاهم و دوستی حل و فصل شوند، خاطرنشان کرد: امروز قطر به واسطه کمک‌ها و حمایت‌های دوستان خود بویژه ایران، محکم تر از گذشته در برابر بدخواهی ها و توطئه‌ها ایستاده است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------