اتحادیه اروپا در پی تحریم‌های جدید علیه ایران

آخرین اخبار سیاست خارجی


خبار,اخبار سیاست خارجی,جان بولتون

«جان بولتون» ایران را به دخالت در انتخابات کنگره آمریکا متهم کرد

مشاور امنیت ملی کاخ سفید این بار ایران را به دخالت در انتخابات کنگره این کشور متهم کرد! به گزارش مهر، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با اِی‌بی‌سی نیوز…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


اتحادیه اروپا در پی تحریم‌های جدید علیه ایراناخبار,اخبار سیاست خارجی,اتحادیه اروپا

محافل دیپلماتیک در بروکسل اعلام کردند که اتحادیه اروپا در پی تدارک تحریم‌های جدید علیه ایران است.

به گزارش ایلنا به نقل از اشپیگل، محافل دیپلماتیک در بروکسل فاش کردند که  آلمان، فرانسه و بریتانیا در پی وضع تحریم‌های جدید علیه ایران هستند.

 

طبق این گزارش، آلمان تلاش می‌کند با ترغیب شرکای اروپایی به اعمال تحریم‌های جدید، از یک سو برنامه موشکی ایران را هدف گیرند و از سوی دیگر به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا بگویند که انتقاد‌های او را نسبت به برجام جدی می‌گیرند.

 

این اقدام احتمالی اتحادیه اروپا در حالی‌ست که مقام‌های آن تأکید می‌‌کنند خواهان حفظ برجام هستند که در سال ۲۰۱۵ از سوی گروه ۵+۱ و ایران به امضا رسید. ترامپ این توافقنامه را «بدترین توافقنامه تاریخ آمریکا» می‌داند و به خروج از برجام تهدید کرده است.

 

به گفته این منابع، کشورهای اروپایی با توافق بر سر این موضوع که توافق هسته‌ای را باید از دیگر  اختلافات با ایران جدا کرد، به این اجماع رسیده‌اند که بایستی با اعمال تحریم‌های جدید، برنامه موشکی ایران را هدف قرار دهند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------