آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,ترامپ

ترامپ: نباید به خاطر ایران و روسیه داعش را نابود کنیم

رئیس‌جمهور آمریکا با دفاع از تصمیم خود برای خروج از سوریه ادعا کرد که داعش دشمن ایران و روسیه است ما نباید به خاطر ایران و سوریه داعش را نابود کنیم. به گزارش ایلنا نقل…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


فایننشیال تایمز: پیام غیرمستقیم پومپئو، تلاش برای تغییر حکومت در ایران بوداخبار,اخبار سیاست خارجی,مایک پومپئو

روزنامه فایننشیال تایمز در گزارشی با اشاره به تشریح استراتژی جدید آمریکا در قبال ایران پس از برجام، خواسته‌های مطرح شده را کاملا غیرمنطقی توصیف کرد و آن را نوعی تلاش برای تغییر حکومت در ایران دانست.
به گزارش ایسنا، روزنامه فایننشیال تایمز در گزارشی در رابطه با استراتژی جدید آمریکا پس از برجام در قبال ایران، نوشت: مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا در حالی 12 درخواست خود را از ایران مطرح کرد و آنها را شروط بسیار پایه‌ای توصیف کرد که غیرمنطقی نیستند و بسیاری از تحلیلگران نظر دیگری دارند.

 

پمپئو درخواست‌های خود را در چارچوب دستیابی به یک توافق بسیار جامع‌تر و با هدف دریافت امتیازات بسیار گسترده از ایران در ازای توافقی جدید و برقراری روابط اقتصادی و دیپلماتیک قرار داد.

 

اما تحلیلگران به نکته‌ای دیگر در مورد اصرار دولت ترامپ برای اینکه تهران همه چیز خود را از غنی‌سازی اورانیوم گرفته تا سیاست خارجی خود تغییر دهد، اشاره می‌کنند و آن تلاش دولت ترامپ برای تغییر حکومت در ایران است. در حالی که پومپئو در سخنان خود به طور شفاف از تغییر حکومت صحبتی نکرد خواسته‌های او آنچنان غیرمنطقی بود که بسیاری سخنان او را نوعی تلاش غیرمستقیم برای تغییر حکومت ایران می‌دانند. در حالی که دونالد ترامپ در طول کارزار انتخاباتی اغلب انتقادهای خود را متوجه توافق هسته‌ای می‌کرد، پس از تکیه بر کرسی کاخ سفید در واقع همه اقدامات ایران را از جمله سیاست داخلی و سیاست خارجی مورد انتقاد قرار داده است.

 

پومپئو وزیر خارجه و جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ سابقه طولانی مدتی در حمایت از تغییر حکومت در ایران دارند. نت پرایس، افسر پیشین سازمان سیا که به عنوان مشاور ویژه باراک اوباما فعالیت داشته است در این باره می‌گوید که دولت ترامپ خواسته‌هایی بسیار غیرممکن را مطرح کرده است.

 

پومپئو عصر روز دوشنبه در یک سخنرانی طرح جدیدی را برای مقابله با ایران تشریح کرد که در آن از ایران خواسته شده است تا برنامه موشکی خود را متوقف سازد، به بازرسان بین‌المللی اجازه دسترسی به همه سایت‌های موجود را بدهد، از حمایت حزب‌الله دست بردارد و به علاوه شهروندان آمریکایی زندانی در ایران را آزاد کند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------