آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , فدریکا موگرینی

موگرینی بر اجرای هر چه زودتر ساز وکار مالی اروپا تاکید کرد

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز(دوشنبه) پیش از نشست مقامات اتحادیه اروپا در مورد زمان اجرای سازوکار ویژه مالی این اتحادیه با ایران گفت: این سازوکار…


وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: هیچ نیروی نظامی از حزب‌الله یا ایران در جنوب سوریه حضور ندارداخبار,اخبار بین الملل,لیبرمن

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اظهار کرد، هیچ نیروی نظامی از ایران یا نیرویی وابسته به حزب‌الله لبنان در جنوب سوریه حضور ندارد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری تاس، مرکز مطبوعاتی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی به نقل از آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ این رژیم اعلام کرد: درباره سوریه باید بگویم که حزب‌الله و ایران هیچ گونه حضور نظامی در جنوب این کشور ندارند، امکان دارد که در این منطقه چند ده تن مشاور نظامی باشند اما هیچ نیروی نظامی در آنجا وجود ندارد.

 

این وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: خواست اسرائیل درباره سوریه کاملا روشن است و آن هم دور کردن کامل حزب‌الله و ایران از خاک سوریه است.

 

لیبرمن در ادامه مدعی شد: سامانه دفاع هوایی سوریه هیچ گونه نگرانی در اسرائیل ایجاد نمی‌کند و ما می‌دانیم چگونه بر آن غلبه یابیم، امیدواریم که مجبور نشویم این سامانه‌ها را هدف قرار دهیم، ما واقعا دنبال تحقق یک مساله هستیم و آن هم تضمین امنیت و زندگی آرام برای شهروندان‌مان است، به همین دلیل امیدواریم که هیچ گونه تنش و درگیری وجود نداشته باشد.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------