آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,بعیدی نژاد

بعیدی نژاد: آغوش کشور به روی بازگشت مهاجران ایرانی باز است

سفیرجمهوری اسلامی ایران در لندن با انتقاد از فضاسازی منفی رسانه‌های معاند درباره سرنوشت ایرانیانی که به‌صورت غیرقانونی مهاجرت کرده و قصد بازگشت به کشور را دارند اطمینان…


رییس شورای راهبردی روابط خارجی: عدم تمدید تعلیق تحریم‌ها به معنای خروج از برجام استاخبار,اخبارفرهنگی وهنری,رییس شورای راهبردی روابط خارجی

رییس شورای راهبردی روابط خارجی در پاسخ به سوالی در مورد احتمال خروج آمریکا از برجام و شرایطی که این موضوع به همراه خواهد داشت گفت: اگر آمریکایی‌ها تعلیق تحریم‌ها را تمدید نکنند این مساله به معنای خروج از برجام است.

به گزارش ایسنا،  این دیپلمات پیشین کشورمان در حاشیه دومین کنفرانس امنیتی تهران در جمع خبرنگاران ادامه داد: در این مورد باید دید اروپایی‌ها چطور با سیاست ترامپ برخورد می‌کنند. اگر اروپایی‌ها استقلال خود را حفظ کنند و در برابر تحریم‌ها و تصمیم آمریکا مقاومت کنند شرایط به یک نحوی است و اگر اروپایی‌ها بخواهند تحت فشار آمریکا در چارچوب سیاست‌های آن کشور حرکت کنند شرایط به گونه دیگری خواهد بود.

خرازی تاکید کرد: ما تا زمانی به برجام متعهد می‌مانیم که برای‌مان منفعت داشته باشد و اگر منفعتی نداشت دلیلی برای پایبندی نداریم.

وی در مورد تشکیل جلسه اخیر شورای امنیت درباره ایران به درخواست آمریکایی‌ها نیز گفت: این مساله دخالت صریح در مسایل داخلی ایران بود و اگر قرار باشد شورای امنیت برای هر مشکلی که در داخل هر کشور پیش می‌آید جلسه برگزار کند باید جلساتی را هم درباره آمریکا برگزار کند، چرا که در این کشور نیز شاهد اعتراضاتی هستیم، مثلا در آمریکا بر اثر تیراندازی سالانه ده‌ها کشته می‌شوند و بر اساس این استدلال شورای امنیت باید جلسه‌ای را برگزار کند.

خرازی تصریح کرد: آنچه که آمریکا و برخی کشورها در این ارتباط انجام دادند دخالت صریح در مسایل داخلی کشور ماست و این در حالی است که مسایل داخلی کشورها باید توسط خود کشورها حل و فصل شود همان‌طور که این مسائل در داخل ایران حل شد.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------