آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,موگرینی

موگرینی: برای حفظ برجام متحد هستیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه بار دیگر تأکید کرد که کشورهای عضو این اتحادیه برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران متحد هستند. به گزارش فارس، فدریکا موگرینی، مسئول…
عرفانی زاده
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


تاکید جان کری بر لزوم حفظ برجام در کنفرانس امنیتی مونیخاخبار,اخبارسیاست خارجی,جان کری

وزیرامورخارجه پیشین آمریکا با تاکید بر لزوم حفظ توافق هسته‌ای گفت: جهان بدون این توافق جای بهتری نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، جان کری، وزیرامورخارجه پیشین آمریکا روز یکشنبه (امروز) در سخنان خود در کنفرانس امنیتی مونیخ تاکید کرد که حفظ توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی ضروری است.

کری که یکی از مذاکره کنندگان ارشد تیم میز مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا بود، تصریح کرد: من بر این باورم که اروپا و جهان باید اطمینان یابند که این توافق حفظ می شود؛ چراکه برگشت به عقب غیرقابل دفاع است. این دیپلماسی خوبی نیست.

وی افزود: ما می‌دانیم که جهان بدون توافق هسته‌ای با ایران چگونه خواهد بود و به طور قطع جای بهتری نیست.

وی در حالی این اظهارات را بیان کرده است که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا که از منتقدان توافق هسته‌ای به شمار می‌آید، اخیرا همزمان با ادامه تعلیق تحریم‌های ایران به اروپا هشدار داد که اگر آن‌چه که وی نقاط ضعف توافق هسته‌ای می‌خواند اصلاح نکنند، واشنگتن از این توافق خارج خواهد شد.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------