آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی , روحانی

روحانی: ظرفیت های اقتصادی ایران و کوبا به نفع دو ملت فعال شود/ ایران با تحریم به عنوان ابراز ناصحیح و کهنه مخالف است

رئیس جمهوری در دیدار سفر جدید کوبا در تهران تاکید کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه روابط تهران- هاوانا در حوزه‌های مختلف اقتصادی، بویژه در بخش علمی و انرژی وجود دارد…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


دیدار ظریف با رییس‌جمهور و وزیر خارجه موریتانی  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی , ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر خود به شمال آفریقا یک‌شنبه شب وارد موریتانی شد.

 به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف صبح روز یک‌شنبه در راس هیاتی برای بازدید از سه کشور الجزایر، موریتانی و تونس راهی شمال آفریقا شد.

 

ظریف در سفر به موریتانی ابتدا با  اسلکو ولد بیه وزیر خارجه و سپس با محمد ولد عبدالعزیز رییس‌جمهور این کشور دیدار کرد.

 

در دیدار ظریف با رییس‌جمهور موریتانی راه‌های گسترش و تعمیق مناسبات دو جانبه در همه زمینه‌های سیاسی و اقتصادی مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.‌

 

تحولات منطقه‌ای از دیگر محورهای گفت‌وگوی دو مقام بود که در آن دو طرف بر حل و فصل مسالمت‌آمیز اختلافات میان کشورها از طریق گفت‌وگو تاکید کردند.

 

در دیدار ظریف با همتای موریتانیایی خود، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از مهمانوازی گرم دولت و ملت دوست و برادر و با فرهنگ موریتانی اظهار کرد: موریتانی سابقه طولانی در میانه‌روی دینی دارد. سیاست مستقل شما در روابط بین‌الملل هم موجب جایگاه ویژه شما شده است.

 

وی افزود: ما آمادگی داریم همه توافقات گذشته را اجرایی کنیم و موارد جدید را هم با جدیت پیگیری کنیم.

 

در ادامه دو طرف در خصوص گسترش همکاری‌های بانکی و تشویق بخش خصوصی برای فعالیت در بخش‌های معدن، انرژی، کشاورزی و شیلات تبادل نظر کردند.‌ همکاری‌های علمی و تکنولوژی، هوا فضا، دارو و درمان، بیوتکنولوژی، همکاری‌های علمی و دانشگاهی به طور خاص مورد توجه قرار گرفت.

 

وزیران امور خارجه دو کشور هم‌چنین در خصوص برگزاری سازوکار مشورت‌های سیاسی منظم و مستمر میان دو کشور تبادل نظر کردند.

 

رایزنی در خصوص مسائل منطقه‌ای و مبارزه با تروریسم و افراط همکاری عملی و فکری از دیگر محورهای گفت‌وگوهای ظریف و اسلکو احمد ایزید بیه بود.

 

وزیر خارجه کشورمان در ادامه سفر خود روز دوشنبه به تونس می‌رود.

 

  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی , ظریف

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------