آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,وزیر خارجه فرانسه

العرب: از لابه لای سخنان مکرون درباره ایران چه می توان فهمید؟

وزیر خارجه فرانسه، با تشکیل هر گونه محور ایرانی از دریای مدیترانه تا تهران مخالفت کرده و خواستار خروج نیروهای ایرانی حاضر در سوریه شد. العرب نوشت: منابع فرانسوی مطّلع…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


ظریف در جمع خبرنگاران: بحران خلیج فارس برای ما نگران‌کننده است  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به بحران قطع روابط عربستان و دیگر کشورها با قطر این مساله را نگران‌کننده خواند و بار دیگر از همه طرف‌ها خواست که از طریق گفت‌وگو مساله را حل کنند.

 به گزارش  ایسنا، محمدجواد ظریف صبح روز دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگارانی که وی را در سفر به شمال آفریقا همراهی می‌کنند با اشاره به نتایج سفرش به الجزایر گفت: در این سفر بر ضرورت امتناع از مداخله در امور داخلی کشورها و گفت‌وگو برای حل مسایل صحبت کردیم.

 

وی گفت: در دیدار با وزیر خارجه و نخست‌وزیر الجزایر درباره روابط دو جانبه، بانکی و تاسیس خط تولید سایپا در این کشور نیز صحبت کردیم.

 

وزیر امور خارجه کشورمان هم‌چنین تصریح کرد که با مقامات موریتانی نیز درباره موارد مورد علاقه و همکاری‌های اقتصادی و نیز مسایل منطقه صحبت می‌کنیم و این موضوعات در سفر به تونس نیز پیگیری می‌شود.

 

ظریف درباره تحولات منطقه به ویژه تنش در روابط عربستان و قطر گفت: بحرانی که در خلیج فارس اتفاق افتاده برای ما نگران‌کننده است. ما از ابتدای بحران از همه طرف‌ها خواستیم که از افزایش تنش خودداری کنند و از مسیر گفت‌وگو موضوع را حل کنند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------