آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,مجری الجزیر

واکنش مجری الجزیره به بیانیه کاخ سفید درباره خاشقجی: اگر ایران خاشقچی را می کشت و پس از انکار، اینقدر مضحک آن را گردن می گرفت. بیانیه آمریکا چطور بود؟

مجری الجزیره نوشت: تصور کنید، فقط تصور کنید ایران خاشقچی را داخل کنسولگری اش می کشت، دو هفته انکارش می کرد و بعد اینقدر مضحک آن را گردن می گرفت. تصور کنید بیانیه آمریکا…


واکنش بعیدی‌نژاد به مواضع مقامات آمریکایی درباره ماندن در برجاماخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

سفیر ایران در لندن گفت: هنوز دو روز از اظهارات ترامپ نسبت به سیاست این کشور پیرامون برجام نمی‌گذرد که وزیر امور خارجه آمریکا روز یک‌شنبه در اظهاراتی موضع دولت آمریکا را در خصوص وضعیت برجام روشن‌تر کرده است.

 به گزارش ایسنا، حمید بعیدی‌نژاد در مطلبی در کانال تلگرامی خود به بازخوانی اظهارات وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با سی ان ان پرداخت و نوشت: روز یک‌شنبه اعلام کرد که ما در برجام می‌مانیم و همان‌طور که ژنرال ماتیس تاکید کرده است قصد نداریم از کنگره بخواهیم که به وضع و برگرداندن تحریم‌هایی که نتیجه آن پایان یک‌جانبه برجام خواهد بود مبادرت کند. من هم خودم با این سیاست موافق هستم و هم ترامپ با این سیاست موافق است.

 

تیلرسون تاکید کرد که آمریکا بررسی خواهد کرد که چگونه می‌توانیم در برجام بمانیم و سپس با دوستان و متحدین خود تلاش کنیم که نقیصه‌ها و ضعف‌های آن‌را رفع کنیم. ما کاملا اجرای برجام را دنبال خواهیم کرد و بعد به اتخاذ اقدامات لازم برای رفع ضعف‌های برجام مبادرت خواهیم کرد. وی گفت توافق بر سر اختلافات میتواند در قالب توافق دیگری ( و نه از طریق مذاکره مجدد و تغییر برجام) صورت گیرد.

 

بعیدی‌نژاد هم‌چنین به اظهارات نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل اشاره کرده و نوشت: نیکی هیکی که از طراحان اصلی استراتژی ترامپ در خصوص ایجاد مانع بر سر راه تایید پایبندی ایران به برجام بوده است امروز در صحبت دیگری اعلام کرده است که آمریکا در موقعیت فعلی به عضویت خود در برجام ادامه می‌دهد.

 

به گزارش ایسنا، علاوه بر وزیر خارجه آمریکا و نماینده این کشور در سازمان ملل، ژنرال مک مستر مشاور امنیت ملی این کشور نیز در اظهاراتی که به طور همزمان بیان شده است بر ماندن آمریکا بر برجام تاکید کردند، اما بر این مساله اشاره کردند که این توافق باید توسط کنگره تقویت شود.

 

هم چنین این مقامات بر رایزنی و گفت‌وگو موازی توافق هسته‌ای درباره مسایلی از جمله فعالیت‌های موشکی و غیره تاکید کردند.

 

این در حالی است که مقامات ایرانی همواره مذاکره مجدد درباره برجام یا مذاکره بر سر مسایل دفاعی کشور را رد کرده‌اند.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------