آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , جیش العدل

اولین تصاویر ادعایی "جیش العدل" از نیروهای ربوده شده در میرجاوه

گروهک تروریستی جیش العدل با انتشار دو عکس مدعی شد که افراد حاضر در این تصاویر نیروهای ربوده شده در مرز میرجاوه به همراه تسلیحاتی است که از آن منطقه غارت کرده‌اند. به…


ظریف: ایران به دنبال حذف دیگر بازیگران منطقه‌ای نیستاخبار,اخبار امروز,ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی تازه تاکید کرد که ایران به دنبال حذف دیگر بازیگران منطقه‌ای نیست.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف در توییتی تازه که بخشی از مقاله‌اش در نشریه آتلانتیک است که هفته گذشته منتشر شده است نوشت: ایران به دنبال حذف دیگر بازیگران منطقه‌ای نیست. آن‌ها تنها باید به خاطر اشتباهات و انتخاب‌های اشتباه‌شان سرزنش شوند.

 

وزیر امور خارجه کشورمان در بخش‌هایی از این مقاله گفت: امروز هدف از حضور نظامی آمریکا در منطقه، دیگر صرفا مقابله با تهدیدات نسبت به منافع آمریکا نیست، بلکه مقابله با تهدیدات تروریستی است که تحت حمایت همان متحدانی گسترش یافته‌اند و اکنون شهرهای اروپایی و آمریکا در معرض آن هستند.

 

وی گفت: امروز برخی از این دولت‌ها به ویژه عربستان سعودی و امارات عربی متحده و در اثر لابی پرهزینه آنها، ایالات متحده آمریکا ادعا می کنند که ایران در امور اعراب دخالت می‌کند و نا امنی را در منطقه می گستراند. طرفه آنکه، این همین کشورها هستند که جنگ را به کشور عرب همسایه شان یمن تحمیل کردند، به بحرین تجاوز کردند، کشور خویشاوندشان قطر را تحریم کردند، گروه‌های تروریستی در سوریه را حمایت مالی و تسلیح کردند و از یک کودتای نظامی در مصر علیه یک دولت منتخب مردم حمایت کردند و همه این‌ها در حالی است که آزادی های اساسی بدیهی را از مردم بی قرار خودشان دریغ می کنند. در مقابل، ایران که از همه همسایگان خود به عنوان یک کشور مستقل قوی‌تر و قدیمی‌تر است، در سه قرن گذشته به هیچ کشور دیگری حمله نکرده است. ایران در امور داخلی همسایگانش دخالت نکرده و نخواهد کرد.

 

ظریف ادامه داد: نفوذ ایران در منطقه با هدف تحمیل هزینه بر دیگران از سوی ما گسترش نیافته است، بلکه نتیجه اقدامات، اشتباهات و انتخاب های غلط خود آنها و متحدان غربی شان است.

 

 

 

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------