آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , ترامپ

واشنگتن پست: ترامپ بار دیگر در تبیین استدلالش علیه ایران شکست خورد

تارنمای روزنامه واشنگتن پست با اشاره به ناهمگونی آشکار سیاست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در باره ایران ، نوشت: او یک بار دیگر در تبیین استدلال های خود علیه ایران…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


بیانیه مشترک ایران و ۵ کشور دیگر در محکومیت تصمیم ترامپ  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی , صلح خاورمیانه

۶ کشور از جمله ایران بیانیه مشترکی را درباره باطل بودن تصمیم دونالد ترامپ درخصوص قدس و پایبندی به روند صلح خاورمیانه امضا کردند. 

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، شرکت کنندگان در "کنفرانس چالش‌های مبارزه با ترویسم و همکاری منطقه‌ای" که در اسلام آباد پاکستان برگزار شد، بیانیه مشترکی را امضا کردند که در آن تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا درباره به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل "باطل" خوانده شد.

 

در این کنفرانس رؤسای پارلمان‌های ترکیه، پاکستان، افغانستان، روسیه، چین و ایران شرکت داشتند.

 

شرکت‌کنندگان در این نشست بر پایبندی‌شان به تحقق صلح در خاورمیانه براساس قوانین بین المللی تأکید کردند.

 

در این بیانیه بر لزوم همکاری با ترکیه درباره مسئله تحویل شرکت کنندگان در کودتای ناکام تأکید شده است.

 

در این بیانیه درباره بحران سوریه نیز تأکید شده که شرکت‌کنندگان از نتایج مذاکرات آستانه خرسندند و این مذاکرات، مذاکراتی شفاف، آزاد و مهم برای حل سیاسی بحران سوریه و بهبود اوضاع انسانی در این کشور بوده است.

 

در این بیانیه از دستاوردهای نظامی در مبارزه با داعش استقبال شده و بر لزوم ادامه تلاش‌ها برای نابودی کامل تروریست‌ها تأکید شده است.

 

در این بیانیه به بحران میان پاکستان و هند نیز اشاره و بر لزوم حل آن از طریق روش‌های مسالمت‌آمیز و به موجب قطعنامه‌های بین المللی تأکید شده است.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------