آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,نتانیاهو

نتانیاهو: به اقدام علیه ایران ادامه می‌دهیم

با وجود سقوط یک هواپیمای روس در جریان حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به سوریه، نتانیاهو امروز گفت تل‌آویو به اقدام علیه ایران ادامه می‌دهد. به گزارش فارس، با وجود…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


روسیه: آمریکا نمی تواند ایران را محکوم کند چون خودش تظاهرات جنبش "وال استریت" و آشوب های "فرگوسن" را سرکوب کرددر روزهای گذشته برخی سیاستمداران روسیه نیز در صفحات مجازی خود رفتار کنونی دولتمردان آمریکا را با رفتار 7 سال پیش واشنگتن در آغاز ناآرامی ها در سوریه مقایسه کرده و به واشنگتن در این باره هشدار داده اند. 

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به اظهارات چند روز گذشته مقامات آمریکا در اعلام همبستگی با معترضان ایران و محکومیت آنچه که سرکوب تظاهرات کنندگان در ایران خوانده اند، واکنش نشان داد.

 

به گزارش عصر ایران به نقل از وب سایت "نیوزویک"، روسیه که پیشتر خواهان عدم دخالت کشورهای خارجی در بحران داخلی اخیر در ایران شده، ایالات متحده آمریکا را مرجع صالحی برای محکوم کردن وقایع جاری در ایران ندانسته چون بنا به موضع مسکو مقامات آمریکا خودشان در سال های گذشته تظاهرات اعتراضی در کشورشان را سرکوب کرده اند.

 

خانم " ماریا زاخاروا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه دیروز در صفحه فیسبوک خود نوشت: "شکی نیست که نماینده دایم آمریکا در سازمان ملل – خانم نیکی هیلی- حرف هایی برای گفتن به دنیا دارد، از جمله ایالات متحده آمریکا می تواند تجربه خود در سرکوب معترضان را با جهان به اشتراک بگذارد؛ مثلا می تواند جزییات دستگیری‌های گسترده و چگونگی خفه کردن جنبش اعتراضی وال استریت و یا طرز فرونشاندن اعتراضات شهر فرگوسن در ایالت میسوری را بیان کند."

 

" ماریا زاخاروا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه

  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,روسیه

گفتنی است دفتر نمایندگی روسیه در سازمان ملل دیروز این واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در قبال سخنان نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره اعتراضات ایران را در شبکه های اجتماعی منتسب به خود به اشتراک گذاشته است.

 

ایالات متحده آمریکا در سال 2011 مواجه با موجی از تظاهرات سراسری در شهرهای مختلف آمریکا موسوم به "جنبش ضد نابرابری وال استریت" بود که منجر به یکی از شدیدترین تظاهرات و درگیری های خیابانی بین معترضان و پلیس شد.

 

همچنین در سال 2014 در اثر شلیک پلیس به یک نوجوان سیاه پوست در شهر فرگوسن ایالت میسوری آمریکا آشوب های بسیار گسترده ای به وجود آمد که به درگیری شدید بین پلیس و معترضان غالبا سیاه پوست انجامید که در نهایت منجر به ورود نیروهای گارد ملی آمریکا برای فرونشاندن اعتراضات شد.

 

 گفتنی است در روزهای گذشته  برخی دیگر از نمایندگان دوما و سیاستمداران و مقامات روسیه نیز در صفحات مجازی خود از رویکرد دولت آمریکا در قبال تحولات ایران انتقاد کرده و به واشنگتن درباره مداخله در بحران داخلی ایران هشدار داده اند. این سیاستمداران روس به ویژه با یادآوری سیاست‌های آمریکا در قبال اعتراضات سوریه در 7 سال پیش گفته اند نتیجه آن مداخلات به قیمت یک جنگ داخلی ویرانگر و نابود شدن کشور سوریه تمام شد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------