آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,رتکلیف

پاسخ همسر زاغری درباره پیشنهاد سفر به ایران

'حمید بعیدی نژاد' سفیر ایران در انگلیس روز پنجشنبه با انتشار پیامی در توییتر، تصویر (نامه) پاسخ‌ همسر «نازنین زاغری» به سفارت درباره پیشنهاد سفر او به ایران برای ملاقات…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


حمایت وزیر دارایی فرانسه از تلاش اتحادیه اروپا برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی , وزیر دارایی فرانسه
وزیر دارایی فرانسه گفت: اتحادیه اروپا می‌تواند خسارت شرکت‌های اروپایی را که ممکن است به دلیل تجارت با ایران هدف تحریم‌های آمریکا قرار گیرند، جبران کند. 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، برونو لومیر، وزیر دارایی فرانسه روز یکشنبه در گفت‌وگو با یک شبکه رادیویی بیان کرد: پاریس در حال بررسی این است که آیا اتحادیه اروپا می‌تواند خسارت شرکت‌های اروپایی که ممکن است به دلیل تجارت با ایران با تحریم‌های آمریکا مواجه شوند را جبران کند یا نه.

 

لومیر با اشاره به مقررات مسدود کننده اتحادیه اروپا تصریح کرد: این قانون به اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد تا با مداخله در این مسئله از شرکت‌های اروپایی در برابر هرگونه تحریم آمریکا محافظت کند. ما از اتحادیه اروپا می‌خواهیم تا موضع خود در این زمینه را تقویت کند.

 

مقررات مسدود کننده یکسری اقدامات تعیین شده از سوی اتحادیه اروپا است که به سال ۱۹۹۶ باز می گردد. در آن زمان امریکا تلاش کرد تا شرکت‌های خارجی را به دلیل تعامل با کوبا تحریم کند. از این رو اتحادیه اروپا با تهدید واشنگتن به تحریم‌های تلافی جویانه آمریکا را ملزم به عقب نشینی کرد.

 

به گزارش رویترز اکنون با خروج رئیس‌ جمهور آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران و بازگرداندن تحریم‌های ثانویه علیه تهران شرکت‌های اروپایی که با ایران تجارت می کنند با خطر تحریم‌های آمریکا مواجه هستند. اتحادیه اروپا در تلاش است تا با یکسری اقدامات مانع از تحریم شرکت‌های خود شود. مقررات مسدود کننده که فرآیند اجرایی آن از ظهر روز جمعه ۱۸ مه آغاز شده است، مانع از همکاری شرکت‌های اروپایی با تحریم‌های واشنگتن می شود.

 

وزیر دارایی فرانسه همچنین گفت: آیا ما می خواهیم به آمریکا اجازه دهیم تا پلیس اقتصادی جهان باشد؟ پاسخ منفی است.

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------