آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,

وزیر خزانه‌داری آمریکا: با اتحادیه اروپا درباره توافق هسته‌ای اختلاف نظر داریم

وزیر خزانه‌داری آمریکا که برای شرکت در نشست گروه ۲۰ به پایتخت آرژانتین سفر کرده است، گفت که از چین و اتحادیه اروپا خواهد خواست تا با یک روابط تجاری متعادل‌تر موافقت…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


ترامپ به زودی تکلیف وزیر دادگستری آمریکا را روشن می کند  اخباربین الملل ,خبرهای  بین الملل,دفتر ریاست جمهوری آمریکا

دفتر ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد که دونالد ترامپ به زودی در مورد سرنوشت وزیر دادگستری این کشور تصمیم خواهد گرفت. 

به گزارش ایسنا، ترامپ اخیرا به انتقاد شدید از عملکرد وزیر دادگستری پرداخته که احتمال برکناری جف سشنز را از پست وزارت تقویت کرده است.

 

دونالد ترامپ در صفحه توییتر خود عملکرد جف سشنز در پیگیری موضوع جرایم هیلاری کلینتون را بسیار ضعیف توصیف کرد.

 

هیلاری کلینتون، در زمانی که وزیر امور خارجه آمریکا بود، بر خلاف قوانین فدرال از سرور شخصی برای نگهداری ایمیل‌های کاری استفاده کرده و به این ترتیب، آنها را در مقابل هک شدن آسیب‌پذیر کرده بود.

 

رئیس‌جمهور آمریکا پیشتر هم اعلام کرده بود که از عملکرد جف سشنز در کنار کشیدن خود از تحقیقات پلیس فدرال آمریکا راجع به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ناراضی است. او افزوده بود که اگر می‌دانست وزیر دادگستری خود را از این تحقیقات کنار می‌کشد، او را برای این سمت انتخاب نمی‌کرد.

 

ترامپ در اظهارنظری جداگانه، به نیویورک تایمز گفته بود رفتار سشنز نسبت به رئیس‌جمهور "بسیار غیرمنصفانه" بوده است.

 

بر اساس گزارش بی.بی.سی،‌ آنتونی اسکاراموچی، مدیر ارتباطات کاخ سفید اعلام کرد، "به زودی" در مورد سرنوشت جف سشنز تصمیم گیری خواهد شد.

 

وی به خبرنگاری که گفت واضح است ترامپ می‌خواهد آقای سشنز برود، پاسخ داد: با توجه به سطح موجود تنش در روابط که علنی شده، احتمالا حق با شماست.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------