آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,بهرام قاسمی

سخنگوی وزارت خارجه: بولتون از بیماری «ایران آزاری» مزمنی رنج می‌برد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در مورد اظهارات خصمانه اخیر جان بولتون علیه ایران گفت: او همان‌گونه که از دیر باز نشان داده است شدیدا نسبت به ایرانیان دارای بغض و…


بولتون: تحریم‌ها موجب تغییرات درونی در ایران نشود، به دنبال تحریم‌های جدیدتر می‌رویم اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , بولتون
مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید هدف از اعمال تحریم‌ها علیه تهران، تغییرات داخلی در ایران است و در صورت عدم تحقق این اهداف، واشنگتن به دنبال تحریم‌های جدید دیگری خواهد رفت. 

به گزارش تسنیم، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید اگر که تحریم‌های پیشین تجدید شده به تغییراتی درون ایران نیانجامد، ایالات متحده گزینه‌های جدیدی را برای تحریم ایران می‌یابد.

 

جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ شب گذشته در گفتگو با فاکس‌نیوز مدعی شد: «فکر می‌کنیم که تلاش‌های [ایرانی‌ها] را برای تحمیل اراده‌شان بر کشورهای منطقه را مختل کرده‌ایم. فکر می‌کنیم که این تحریم‌های جدید در [نوامبر/آبان‌ماه] تأثیرات اقتصادی و سیاسی عمده‌ای داخل این کشور داشته باشد. و آن چیزی است که خواهان آن هستیم. ما خواهان تغییرات عظیمی در رفتار نظام ایران هستیم. و اگر آن‌ها چنین کاری [تغییری] نکنند، با پیامدهای بیشتری مواجه خواهند شد زیرا ما گزینه‌های بیشتری برای اعمال و راه‌های دیگری برای اعمال حداکثر فشار خواهیم یافت.»

 

به نوشته اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در اردیبهشت‌ماه امسال، خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای برجام و اعمال دوباره تحریم‌های تعلیق شده براساس این توافق را اعلام کرد؛ تحریم‌هایی که ایران و دیگر کشورهایی که با ایران تجارت می‌کنند را هدف قرار خواهند داد. این در حالی است که این اقدام آمریکا از سوی دیگر کشورهای امضاکننده برجام محکوم شده و این کشورها پایبندی خود را برای حفظ این توافق بیان کرده‌اند.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------