ترامپ: به اندازه کل ساختمان اینجا به ایران پول دادیم / ایرانی ها از ما زرنگ تر بودند /کلینتون: وقتی مجری بودی، ما بن لادن را کشتیم

آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,آمریکا و اتحادیه اروپا

سفیر روسیه در اتحادیه‌ی اروپا: شرکت‌های متوسط اروپایی مستقل از بازار آمریکایی می‌توانند با ایران تجارت کنند

ولادیمیر چخوف، سفیر روسیه در اتحادیه‌ی اروپا، روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: شرکت‌های بزرگ اروپایی آماده مقابله با تحریم‌های ضدایرانی آمریکا نیستند. به گزارش…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


ترامپ: به اندازه کل ساختمان اینجا به ایران پول دادیم / ایرانی ها از ما زرنگ تر بودند /کلینتون: وقتی مجری بودی، ما بن لادن را کشتیم  اخبارسیاست  خار جی ,خبرهای  سیاست  خار جی,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

آخرین مناظره دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد؛

ترامپ: به اندازه کل ساختمان اینجا به ایران پول دادیم / ایرانی ها از ما زرنگ تر بودند / ایران برنده اصلی نبرد موصل است / باید یک نامه تشکر به امریکا بنویسند / واکنشم در مورد نتیجه انتخابات به آرا بستگی دارد / کلینتون: وقتی مجری بودی، ما بن لادن را کشتیم / تو می خواهی عروسک کوکی روسیه در کاخ سفید باشی

هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ در آخرین مناظره انتخابات آمریکا بر سر موضوعاتی چون دخالت روسیه و پوتین در انتخابات، همکاری با شرکای خارجی و مسئله افشای ایمیل های کلینتون و اظهارات رکیک ترامپ در مناظره بحث کردند.

به گزارش انتخاب، امروز سومین و آخرین مناظره هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری در شهر لاس وگاس برگزار شد.

 

از کلینتون درباره جزئیات افشا شده در ایمیل های او توسط ویکی لیکس پرسیده شد که وی گفت این هک به گفته مقام های امنیتی آمریکا توسط دولت روسیه بوده و آیا ترامپ تایید می کند که پوتین به عنوان دوست در انتخابات به او کمک می کند؟

 

ترامپ در پاسخ گفت او با پوتین دوستی ندارد اما پوتین را از اوباما و کلینتون با هوش تر می داند.

 

کلینتون ترامپ را متهم کرد که می‌خواهد "عروسک کوکی" روسیه در کاخ سفید باشد.

 

دو نامزد انتخابات در باره مسئله مهاجرت نیز بحث کردند. دونالد ترامپ بار دیگر از سیاست ایجاد دیوار در مرز مکزیک دفاع کرد و گفت در صورت ریاست جمهوری این مسئله را پیگیری می کند.

 

هیلاری کلینتون همچنین گفت این سیاست غلط است چون خیلی از کسانی که در آمریکا به عنوان مهاجر غیرقانونی هستند، مالیات داده اند و حق دارند بعد از این همه سال شهروند آمریکایی باشند.

 

در بخشی از این مناظره، مسئله اظهارات رکیک ترامپ مطرح شد. دونالد ترامپ در واکنش به اتهامات اخیر مبنی بر تعرض جنسی گفت «اکثر آنها تکذیب شده اند» و افزود معتقد است هیلاری کلینتون آنها را جلو فرستاده است.

 

کلینتون نیز در واکنش گفت، «دونالد فکر می کند توهین به زنان او را بزرگتر می کند.»

 

ترامپ در بخش اقتصادی مناظره گفت: «کشور ما راکد شده است. مشاغل را از دست داده ایم. در نتیجه ی طرحی که شوهر هیلاری امضاء و خود هیلاری آنرا تأیید کرد، دیگر چیزی تولید نمی کنیم.»

 

کلینتون اما ضمن انتقاد از ترامپ گفت، او مشاغل را به کشورهایی چون چین برده است.

 

دونالد ترامپ در واکنش به طرح اقتصادی هیلاری کلینتون در سومین مناظره به او گفت: «تو در سیاست تجربه داری، ولی تجربه خوبی نبوده است. چرا در این ۳۰ سال کاری نکرده ای؟»

 

در رابطه با متمم دوم قانون اساسی آمریکا که حق حمل اسلحه به شهروندان آمریکایی می دهد، خانم کلینتون گفت به این قانون احترام می گذارد ولی مقرراتی باید وضع شوند تا از کشته شدن افراد بی گناه جلوگیری شود.

 

دونالد ترامپ از سویی دیگر گفت متمم دوم را همانطور که هست و همانطور که نیت بنیانگذاران آن بوده است حفظ خواهد کرد.

 

در بخشی از این مناظره که به عملیات موصل و گزینه استقرار نیروهای آمریکایی در عراق اختصاص داشت، ترامپ مسئله ایران را مطرح کرد.

 

دونالد ترامپ گفت « ما موصل را در اختیار داشتیم ولی حالا، و به خاطر خروج نیروها به دستور اوباما، آنرا از دست دادیم.» ترامپ همچنین با اشاره به اینکه توافق هسته ای ایران یکی از بدترین توافق های آمریکا بوده است گفت این توافقنامه تضمین خواهد کرد که ایران به سلاح هسته ای دست یافته و از آن استفاده کند. ترامپ چندین بار تأکید کرد «ایران قصد تسخیر عراق را دارد، و همواره به دنبال چنین هدفی بوده است.»

 

ترامپ می افزاید ایران پیروز اصلی نبرد موصل خواهد بود.

 

نامزد جمهوریخواهان می گوید ایران باید از آمریکا به خاطر آزاد شدن موصل [در آینده] تشکر کند. به گفته ترامپ ایران است که از تصرف موصل نفع می برد و دارد به خاطر این موضوع از آمریکا سواستفاده می کند. 

 

وی در "سقوط حلب" هیلاری کلینتون را مقصر توصیف کرد و گفت: ما به ایرانی ها یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار، یعنی به اندازه این ساختمان، پول نقد دادیم. آنها از ما زرنگ تر بودند. ایران و بشار اسد دست به یکی کرده‌اند اما ما از شورشی‌ها حمایت می کنیم و به آنها پول می‌دهیم در حالی که آنها را نمی‌شناسیم و ممکن است حتی از اسد و داعش بدتر باشند. به نظر من اسد از کلینتون و اوباما زرنگ تر است.

 

ترامپ افزود: حلب یک کابوس انساندوستانه است. اوضاع غم انگیزی دارد و بیشتر آن به خاطر هیلاری کلینتون است

 

کلینتون خطاب به ترامپ گفت "وقتی تو در یک برنامه تلویزیونی مجری بودی ما بن لادن را کشتیم و همانطور بغدادی را باید بکشیم."

 

ترامپ گفت واکنشم به انتخابات و پذیرفتن نتیجه، به آرایی بستگی دارد که از صندوق‌ها بیرون بیاید. 

 

نامزد جمهوریخواهان تاکید کرد: من شما را در تعلیق نگه می دارم.

 

وی می‌گوید سیستم فاسد است و اگر فاسد نبود کلینتون نمی‌توانست نامزد انتخابات شود.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------