آخرین اخبار حوادث


اخبار,اخبار حوادث,ایرانشهر

جزئیات تجاوز یک باند ٦ نفره به ٤١ زن و دختر ایرانشهری

تجاوز به ٤١زن و دختر در ایرانشهر. خبری کوتاه و تکان‌دهنده. خبر این حادثه را نخستین‌بار مولوی محمدطیب ملازاده امام‌جمعه در…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


سارق اینترنتی به دام افتادفردی که از طریق برداشت‌های اینترنتی نسبت به سرقت یک میلیارد و ۹۰ میلیون ریال از حساب بانکی شهروندان اقدام کرده بود، دستگیر شد. 

 به گزارش میزان ؛سرهنگ اکبر امینی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان گفت: فردی که از طریق برداشت‌های اینترنتی نسبت به برداشت غیرمجاز یک میلیارد و ۹۰ میلیون ریالی اقدام کرده بود توسط کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان شناسایی و دستگیر شد.

 

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان همدانی مبنی بر برداشت اینترنتی غیر مجاز در مراجعه به پلیس فتا، شناسایی عامل یا عاملان برداشت غیرمجاز در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

 

وی افزود: با تحقیقات از مالباخته و پی جویی فنی و پلیسی، عامل برداشت غیر مجاز اینترنتی از حساب بانکی شاکی که مردی ۳۷ ساله اهل و ساکن شهرستان همدان بود، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی، متهم دستگیر شد.سرهنگ امینی ادامه داد: با توجه به ادله دیجیتالی کشف شده، متهم به جرایم و به سوء استفاده از اعتماد شاکی اعتراف کرد.وی گفت: متهم با سوء استفاده از کارت بانکی مالباخته و فعال کردن رمز دوم آن مبلغ یک میلیارد و ۹۰ میلیون ریال در قالب برداشت اینترنتی غیرمجاز انجام داده و هدف از این کار را کسب منافع مالی اعلام کرده است.

 

رئیس پلیس فتا استان همدان با بیان این‌که متاسفانه سهل انگاری در نگهداری کارت و اطلاعات بانکی آن موجب بروز چنین پرونده‌هایی می‌شود، به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان کارت بانکی و رمز آن را در اختیار دیگران نگذارید و در صورت ناچاری حتما بعد از دریافت کارت در کوتاهترین زمان ممکن رمز اول و دوم کارت بانکی را تغییر دهید.وی بابیان اینکه شهروندان سعی کنند از شماره‌هایی که قابل حدس زدن هستند، نظیر سال تولد، شماره شناسنامه یا اول یا آخر شماره تماس یا شماره ملی به عنوان رمز استفاده نکنند، گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

 

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------