قتل در جاده مشهد، دستگیری در پارک‌ شهرمردی که به هواخواهی از مسافر، راننده را با قفل فرمان در جاده مشهد ـ تهران کشته بود، بازداشت شد. 

به گزارش جام‌جم، ظهر پنجشنبه مردی با پلیس تماس گرفت و خبر داد، مردی در مسیر جاده مشهد ـ تهران، مردی را به قتل رسانده و هم‌اکنون در پارک‌ شهر تهران است.

 

ماموران کلانتری 113 بازار تهران بعد از این تماس، تحقیقات برای بررسی صحت موضوع را آغاز کرده و معلوم شد مشخصاتی که تماس‌ گیرنده از قاتل گفته صحت دارد و او همان لباسی را به تن دارد که مشخصات آن به پلیس گزارش شده است. با هماهنگی قضایی، این مرد بازداشت و به کلانتری منتقل شد.

 

متهم در بازجویی‌ها ابتدا اظهاراتی ضدونقیض بیان کرد و مدعی بود اشتباهی بازداشت شده و جنایتی را مرتکب نشده است. تحقیقات از وی ادامه پیدا کرد تا این‌که سرانجام لب به اعتراف گشود.

 

مرد جنایتکار به افسر تحقیق گفت: اوایل همین هفته بود که می‌خواستم از مشهد به تهران سفر کنم. علاوه بر من مرد دیگری نیز به عنوان مسافر سوار شد و راننده به سمت تهران حرکت کرد. بعد از طی مسافتی، راننده کنار جاده خاکی توقف کرد و با آن مسافر موادمخدر مصرف کردند. آن دو هنگام مصرف موادمخدر دعوایشان شد و همدیگر را کتک زدند. با دیدن صحنه درگیری برای پایان دادن به آن قفل فرمان را برداشته و به سمت آنها رفتم. با شدت درگیری با قفل فرمان ضربه‌ای به راننده زدم.

 

وی افزود: بر اثر این ضربه‌ها راننده غرق در خون کنار جاده افتاد و بعد فوت کرد. مانده بودم با جسد او چه کنم. همان موقع مرد مسافر که عامل اصلی دعوا بود، خودروی راننده را به سمت بیابان‌های همانجا برد. بعد هم دو نفری جسد را به کنار خودرو منتقل کردیم و با اتوبوس به تهران آمدیم. دیگر از او خبری نداشتم تا این‌که روزی که بازداشت شدم، دوباره او را در خیابان دیدم و دقایقی بعد ماموران در خیابان سراغم آمدند و من بازداشت شدم.

 

با اعتراف متهم به قتل راننده، برای او به اتهام قتل عمد قرارقانونی صادر شد. تحقیقات از متهم در اداره دهم پلیس آگاهی تهران ادامه دارد.

 

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------