بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در تازه آباد کرمانشاه/ ۱۵۶ نفر مصدوم شدند اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,زلزله
زمین‌لرزه‌‌ای به بزرگی 5/9 ریشتر استان کرمانشاه را لرزاند.

به گزارش ایلنا، زمین‌لرزه‌‌ای به بزرگی 5/9 ریشتر استان کرمانشاه را لرزاند.

 

زلزله ای به بزرگی 5.9 ریشتر و در عمق 8 ریشتری تازه آباد کرمانشاه را لرزاند.

 

شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در ساعت 14:37:25 ثانیه روز یکشنبه، 31 تیر ماه این زمین‌لرزه را ثبت کردند.

 

مختصات این زمین‌لرزه که در عمق 8 کیلومتری زمین رخ داده، 46.25 درجه عرض شمالی و 34.65 درجه طول شرقی ثبت شده است.

 

مردم ایلام از شدت زلزله به کوچه و خیابان ها آمدند.

 

شدت زلزله به حدی بوده که مناطقی از ایلام و سنندج را هم لرزانده است.

 

قدرت این زلزله به حدی بوده است که در آذربایجان و ارومیه نیز احساس شده است‌.

 

- معاون امداد و نجات هلال احمر استان کرمانشاه در گفت‌وگو با فارس در این باره گفت: تا این لحظه هیچ گزارشی در خصوص تلفات انسانی مخابره نشده است اما احتمال آسیب به ساختمان‌ها و تاسیسات زیاد است.

- به برخی منازل مسکونی تازه آباد و ثلاث باباجانی خسارت‌های وارده شده است. هنوز گزارش در خصوص آمار تلفات و آسیب‌های بیشتری مخابره نشده است.

 

در همین رابطه سرپرست اورژانس کشور گفت: ۱۰ تیم ارزیاب و بالگردهای اورژانس کشور به منطقه تازه آباد کرمانشاه اعزام شده‌اند.

 

وی با تایید مصدومیت سه نفر تا این لحظه ادامه داد: تیم های ارزیاب خبر از مصدومیت تعدادی از هموطنان می‌دهند.

 

زلزله تازه‌آباد تاکنون 28 مصدوم به دنبال داشته است

پیر حسن کولیوند سرپرست اورژانس کشور در گفت‌وگو با فارس در خصوص آخرین جزییات از زلزله 5/9 ریشتری کرمانشاه توضیح داد: 10 تیم ارزیاب و بالگردهای اورژانس کشور به منطقه تازه آباد کرمانشاه اعزام شده‌اند.

 

وی توضیح داد: عمق زمین لرزه 5 کیلومتر بوده است.

 

کولیوند تصریح کرد: استان های همجوار استان کرمانشاه در آماده‌باش کامل قرار دارند؛ همچنین تیم های ارزیاب خبر از مصدومیت تعدادی از هموطنان می‌دهند.

 

سرپرست اورژانس کشور گفت: تا کنون سه مورد مصدوم توسط نیروهای اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند که همگی از اهالی منطقه جوانرود بوده اند.

 

وی توضیح داد: برخی از بالگردها به دلیل شرایط نامساعد جوی و تندباد مجبور به بازگشت به آشیانه شده‌اند.تاکنون چهار پس لرزه به ثبت رسیده، که بزرگترین آنها 4/2 ریشتر شدت داشته است. زمین لرزه علاوه بر کرمانشاه در سه استان کردستان،‌ ایلام و همدان نیز احساس شده است.

 

همچنین بازوند، استادار کرمانشاه گفت: تمام تیم های هلال احمر، بخشداری و سپاه پاسداران به منطقه اعزام شده اند؛ این زلزله تا کنون 25 مصدوم داشته است که همگی به صورت سرپایی مداوا شده‌اند و خوشبختانه این حادثه تا کنون تلفات جانی نداشته است؛ زلزله باعث تخریب جزیی برخی از ساختمان‌ها شده است.

 

تعداد مصدومان زلزله تازه‌آباد به ۴۰ نفر رسید

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه گفت: زلزله ۵.۹ ریشتری تازه‌آباد تاکنون ۴۰ مصدوم داشته است که خوشبختانه بیشتر آن‌ها به‌صورت سرپایی مداوا شدند اما تلفات جانی گزارش نشده است.

 

- ریزش کوه در طول مسیر بخشی از جاده را مسدود کرده بود که بلافاصله بازگشایی شد و اکنون تمام محورها باز هستند.

 

آمار مصدومان زلزله تازه‌آباد به ۱۵۶ نفر افزایش یافت

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه گفت: با اشاره به اینکه جلسه مدیریت بحران در ثلاث‌باباجانی در حال برگزاری است اظهار داشت: تاکنون 156 نفر در این حادثه مصدوم شده‌اند.

 

وی با بیان اینکه تاکنون 54 واحد مسکونی در شهر به طور کامل تخریب شده است، عنوان کرد: میزان خسارت به واحدهای روستایی در حال بررسی است.

 

بازوند گفت: هرچند این حادثه تلفات جانی به دنبال نداشته اما تخریب به‌ویژه در روستاها بسیار بالاست.

 

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه بنیاد مسکن 20 تیم به روستاها و پنج تیم به شهرها اعزام کرده است افزود: برق 15 روستا قطع شد که هشت روستا وصل شده و مابقی نیز در حال تعمیر است.

 

بازوند با بیان اینکه برخی از روستاها بین 40 تا 100 درصد تخریب داشته‌اند گفت: تعداد مصدومان جوانرود نیز به 54 نفر رسیده است.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------