آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل  , بن‌سلمان

افشای درخواست بن‌سلمان از نتانیاهو برای تجاوز نظامی به غزه

یک رسانه انگلیسی از نقش ولیعهد سعودی در تجاوزات نظامی گسترده اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه پرده برداشت. به گزارش تسنیم، پایگاه میدل ایست…


آمریکا درباره اجلاس آتی استانبول درباره سوریه: جایگزینی برای ژنو نیستاخبار,اخبار بین الملل

وزارت خارجه آمریکا: واشنگتن بر روند صلح ژنو درباره بحران سوریه متمرکز است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران اعلام کرد: آمریکا به دنبال ارتقای روند مذاکرات صلح در ژنو بوده و هیچ برنامه‌ای برای شرکت در اجلاس ماه آتی استانبول درباره بحران سوریه ندارد.

 

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرده است که کشورش میزبان رهبران روسیه، آلمان و فرانسه است که در نشستی چهارجانبه درباره بحران سوریه گفت‌وگو می‌کنند.

 

این نشست در استانبول در هفتم سپتامبر برگزار می‌شود.

 

ناوئرت در پاسخ به سوالی درباره جایگزین روند مذاکرات صلح ژنو می‌شود، گفت که نه هیچ چیز جایگزین ژنو نمی‌شود. ما بار دیگر پایبندی خود را به روند مذاکرات صلح ژنو تایید می‌کنیم. این روند را که به رهبری سازمان ملل انجام می‌شود تنها راه قابل اطمینان برای دستیابی به راه‌حل سیاسی بلندمدت در سوریه می‌دانیم.

 

وی ادامه داد: بهترین راه پیش‌رو درباره بحران سوریه روند مذاکرات صلح است که نه تنها آمریکا بلکه سازمان ملل و بسیاری از کشورهای دیگر به این مذاکرات اطمینان دارند. اگرچه این روند نیاز دارد که مورد بازنگری و اصلاحات قرار گیرد، اما شما در روزهای پیش‌رو خواهید شنید که ما تلاش‌هایمان را برای حمایت از این روند دو برابر کرده‌ایم.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------