آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,داعش

یک سرکرده داعشی در حومه دمشق کشته شد

منابع سوری از کشته شدن یکی از سرکردگان تروریست‌های داعشی در حومه دمشق خبر دادند. به گزارش تسنیم، شبکه المیادین از هلاکت یک سرکرده داعشی در…


معترضان ضد مرکل: برو گمشو!اخبار,اخبار بین الملل,معترضان ضد مرکل

ده ها تن از جناح راستی‌های آلمان در حالی خواستار استعفای صدراعظم این کشور شده و شعار "برو گمشو" سردادند که وی به درسدن رفته تا با قانون‌گذاران منطقه‌ای حزبش دیدار کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سفر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به درسدن با تظاهرات حامیان جناح راست این منطقه همراه بود و آنها شعارهای زیادی علیه وی سردادند که یکی از آنها "مرکل باید برود" بود.

 

این تظاهرات به رهبری جنبش ضد اسلامی "پگیدا" برگزار شد که در راس معترضان و منتقدان به تصمیم ۲۰۱۵ مرکل در استقبال و پذیرش یک میلیون مهاجر از کشورهای مسلمان قرار دارد.

 

مرکل پس از تظاهرات و راهپیمایی اعتراضی علیه این تصمیم وعده داد تا این مساله را مورد بررسی قرار دهد و با دلایل اصلی مهاجرت گسترده به اروپا مقابله کند.

 

اخیرا، آلمان توافقی را با اسپانیا منعقد کرده تا مهاجران از پیش ثبت نام شده را بازگرداند و توافقی مشابه را با یونان در دست بررسی دارد.

 

نگرانی‌های مهاجرتی در سال‌های اخیر در آلمان در مرکز توجه قرار گرفته و همین مساله باعث شده تا محبوبیت احزاب ضد مهاجرتی چون "آلترناتیوی برای آلمان" بیشتر شود و این حزب در انتخابات اخیر پارلمانی در مقام سوم قرار بگیرد.

 

ایالت ساکسونی که مرکل به آنجا رفته تا با قانونگذاران حزب دموکرات مسیحی خود دیدار کند، قرار است برای انتخابات پارلمانی ایالتی در سپتامبر ۲۰۱۹ رای دهد و براساس نظرسنجی‌ها حزب آلترناتیوی برای آلمان می‌تواند دومین حزب بزرگ باشد و حزب مرکل در مقام نخست جای بگیرد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------