آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

درگیری بر سر آب در مالی 34 کشته بر جا گذاشت

شبکه تلویزیونی 'یورونیوز' امروز گزارش داد، شماری از مسلحان موتورسوار در مالی به علت اختلافات برسر آب و اراضی کشاورزی، 34 تن از اعضای یک…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


رسانه‌های کره شمالی: آمریکا مسئول تعویق پایان جنگ کره استاخبار,اخبار بین الملل,آمریکا و کره شمالی

به نوشته ارگان رسمی حزب حاکم کره شمالی آمریکا باید اقدامات مرحله‌ای و همزممان مانند اعلام پایان جنگ کره را برای اعتماد سازی و ایجاد پیشرفت در امنیت جهان، انجام دهد.

به گزارش تسنیم به نقل از یونهاپ، روزنامه رودونگ سینمون ارگان حزب حاکم کارگران کره شمالی در مطلبی آمریکا را مسئول به تعویق افتادن اعلام رسمی پایان جنگ کره قلمداد کرد.

 

این روزنامه کره ای نوشته است ایالات متحده با اعلام جنگ کره برای هموار کردن راه ایجاد صلحی پایدار در موافقت کرده بود.

 

این اظهار نظر روزنامه پیونگ یانگ در حالی منتشر می شود که اخیرا تنش‌ها بر سر اعلام رسمی جنگ کره به عنوان یکی از خواسته های اصلی کره شمالی بالا گرفته و قرار است مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا به زودی از پیونگ یانک دیدار کند.

 

رودونگ سینمون می نویسد: هیچ دلیلی برای نادیده گرفتن اعلام پایان جنگ کره وجود ندارد. این اقدام به معنی فرایند ابتدایی و ضروری برای هموار کردن بستر تنش زدایی و صلحی پایدار در شبه جزیره کره است.

 

این روزنامه کره شمالی همچنین تاکید کرد شهروندان کره جنوبی و مردم کره شمالی که در آمریکا زندگی می کنند با برگزاری راهپیمایی‌هایی خواستار اعلام رسمی پایان جنگ کره شده اند.

 

به نوشته ارگان رسمی حزب حاکم کره شمالی آمریکا باید اقدامات مرحله‌ای و همزممان مانند اعلام پایان جنگ کره را برای اعتماد سازی و ایجاد پیشرفت در امنیت جهان، انجام دهد.

 

همچنین وبسایت "میئاری" کره شمالی در مطلبی نوشت: این بی معنی است که از صلح و رفاره شبه جزیره کره صحبت شود بدون اینکه اعلامیه پایان جنگ کره امضا شود.

 

این سایت کره ای نوشته است: تا زمانیکه ترک مخاصمه همچنان در حالت قبلی خود باقی بماند، یک حادثه تصادفی کوچک می‌تواند به بحران منجر شود. اگر چنین شود، روابط کره شمالی با کره جنوبی و ایالات متحده می‌تواند به فاز گذشته بازگردد.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------