آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل

حمله توئیتری ترامپ به پلوسی: قصد داشت به گردش برود

رییس جمهور آمریکا با ارسال پیامی در صفحه توئیتر خود، از عملکرد رئیس مجلس نمایندگان آمریکا انتقاد کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، دونالد…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


دولت ترامپ سفر گروه‌های امداد آمریکایی به کره شمالی را ممنوع کرداخبار,اخبار بین الملل,آمریکا و کره شمالی

دولت ترامپ مانع از سفر نیروهای امدادی و کمک رسان آمریکایی به کره شمالی شده است.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، گروه های امداد و کمک و یک سفیر سابق ایالات متحده اعلام کردند که دولت ترامپ با هدف فزایش فشار بر کره شمالی برای خلع سلاح هسته ای، کلیه سفرهای نیروهای امدادرسان آمریکایی به خاک کره شمالی را ممنوع اعلام کرده است.

 

بر اساس این گزارش تحریم های سازمان ملل که زمستان سال گذشته علیه کره شمالی اعمال شد، پیش از این گروه های امداد و کمک رسان را مجبور کرده بود تا فعالیت های خود در کره شمالی را محدود کنند. کره شمالی یکی از فقیرترین کشورهای جهان به شمار می رود و مردم این کشور با کمبود شدید مواد غذایی روبرو هستند.

 

این گزارش افزود: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ماه ژوئن دیدار بی سابقه ای با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سنگاپور داشت و گفته است که قصد دارد دیدار دوم را نیز به زودی انجام دهد.

 

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در سفر اخیر خود به پیونگ یانگ درباره مقدمات دیدار آتی رهبران دو کشور و چشم انداز خلع سلاح هسته ای با مقام های کره شمالی رایزنی کرده اند.

 

البته این نخستین بار نیست که دولت ترامپ از طریق مذاکرات دیپلماتیک قصد دارد ارسال کمک های انسان دوستانه به سایر کشورها را متوقف کند. طی ماه های گذشته نیز مقام های آمریکایی ارسال کمک های انسان دوستانه به فلسطین را متوقف کردند، با این امید که مقام های فلسطینی بار دیگر به مذاکره با اسرائیل بازگردند.

 

از ماه گذشته تاکنون وزارت خارجه آمریکا اجازه سفر به نیروهای امدادی و کمک رسان به کره شمالی را نداده است. ممنوعیت سفر نیروهای امدادی و کمک رسان آمریکایی به ضرر برنامه های انسان دوستانه در کره شمالی خواهد بود.

 

رابرت کینگ فرستاده ویژه سابق آمریکا در امور حقوق بشر کره شمالی در این باره گفت: مردم کره شمالی آسیب می بینند. این اقدام مانند محدود کردن ارسال کالاهای لوکس یا کاهش دسترسی کره شمالی به تجهیزات و کالاهای نظامی نیست. به نظر من ایده متمرکز کردن تلاش و وقت برای محدود کردن خدمات انسان دوستانه، بسیار غیرسازنده خواهد بود.

 

ده ها سازمان غیر انتفاعی آمریکایی به طور قانونی در کره شمالی فعالیت می کنند. بسیاری از این سازمان ها اعلام کرده اند که دولت آمریکا دیگر اجازه سفر به نیروهای امدادی و کمک رسان را نداده است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------