آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,دونالد ترامپ و مایکل کوهن

ترامپ هدایت وکیل سابقش به قانون شکنی را رد کرد

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه این مساله را که به «مایکل کوهن» وکیل سابق خود برای زیر پا گذاشتن قانون رهنمود داده است، رد…


دستیابی جمهوریخواهان به اکثریت سنای آمریکا قطعی شداخبار,اخبار بین الملل,انتخابات کنگره آمریکا

جمهوریخواهان تا کنون با کسب 50 کرسی سنا توانسته اند خود را برای رسیدن به اکثریت در این مجلس نزدیک کنند و تنها به 2 کرسی دیگر نیاز دارند.

به گزارش ایرنا، آخرین نتایج شمارش آرای انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا حاکی از آن است که جمهوریخواهان توانستند با کسب 50 کرسی در مقابل 42 کرسی دمکرات ها، پیشتازی خود را تثبیت کنند.

 

در این دوره از انتخابات 35 کرسی از 100 کرسی سنای آمریکا به رای گذاشته شده بود که جمهوریخواهان برای حفظ برتری خود تنها به کسب 8 کرسی نیاز داشتند، در حالی که دمکرات ها باید به 23 کرسی دست می یافتند.

 

جمهوریخواهان با احتساب مایک پنس معاون اول رئیس جمهوری به اکثریت 51 نفری دست یافتند که احتمال افزایش تعداد آنها نیز وجود دارد.

 

برخی منابع خبری پیش بینی کرده اند در این دور از انتخابات، جمهوریخواهان 53 کرسی و دمکرات ها 47 کرسی را در اختیار داشته باشند.

 

سخنگوی کاخ سفید پیروزی جمهوریخواهان بر سنا را تبریک گفت

سارا هاکابی سندرز شامگاه سه شنبه به وقت محلی در گفت و گویی اظهار کرد: هر جایی که رئیس جمهوری برای تبلیغات انتخاباتی حضور یافت، کمک کرد که نامزدهای جمهوریخواهان به پیروزی برسند.

 

وی ادامه داد: اگر مجلس نمایندگان در اختیار دمکرات ها قرار گیرد هم رئیس جمهوری همچنان کار با دمکرات ها و جمهوریخواهان را ادامه خواهد داد و شاهد موفقیت های دیگر در دو سال آینده همچون موفقیت هایی که در دو سال گذشته داشته ایم، خواهیم بود.

 

سخنگوی کاخ سفید درباره سیاست های مهاجرتی ترامپ در صورت پیروزی دمکرات ها بر مجلس نمایندگان و هزینه بالای آن گفت: این مساله برای امنیت مرزهای ما است. رئیس جمهوری بر حل این مشکلی که کشور دارد، تمرکز کرده است.

سندرز افزود: دقیقا راه قانونی برای مهاجرت وجود دارد و رئیس جمهوری می خواهد از امنیت مرزها پشتیبانی کند. این موضوعی نیست که رئیس جمهوری بخواهد درباره آن شرمنده باشد. دمکرات ها باید با رئیس جمهوری برای حل این مساله همکاری کنند.

 

تغییرات کابینه

وی درباره تغییرات کابینه پس از انتخابات میان دوره ای هم اظهار کرد: تصمیم در این باره به عهده رئیس جمهوری است و الان ما بر این شب بزرگ تمرکز داریم که شب خوبی برای رئیس جمهوری و سنا بوده است.

 

 

دقایقی پیش از این، سناتور لیندسی گراهام در گفت و گو با شبکه ان بی سی، تغییر جف سشنز وزیر دادگستری را قوی دانست اما تمایل خود را برای جایگزینی وی به شدت رد کرد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------