آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , کره شمالی

کره شمالی یک پایگاه موشکی مخفی با قابلیت انجام حمله اتمی دارد

یک مرکز تحقیقاتی آمریکایی بامداد سه شنبه همزمان با اعلام دیدار احتمالی مجدد رهبر کره شمالی و رئیس جمهوری آمریکا در ماه فوریه، مدعی شد که…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


واکنش آمریکا به توافق میان گروههای یمنی در مذاکرات سوئداخبار,اخبار بین الملل,آمریکا

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای از توافق میان گروه‌های یمنی در مذاکرات سوئد پیرامون بندر «الحدیده» واقع در غرب یمن استقبال کرد.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه النشره، وزارت خارجه آمریکا بامداد جمعه در بیانیه ای از توافق میان گروه‌های یمنی در مذاکرات سوئد پیرامون بندر «الحدیده» واقع در غرب یمن استقبال کرد.

 

وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه با اعلام اینکه مذاکرات سوئد گام اولیه مهمی برای آغاز فصلی جدید در یمن است، افزود: صلح در یمن امکان پذیر است.

 

گفتنی است که طرف های یمنی شرکت‌کننده در مذاکرات صلح سوئد روز پنجشنبه از توافق بر سر آتش‌بس در استان الحدیده و شهر تعز و رسیدن کمک به این شهرها خبر دادند.

 

بر اساس این توافق؛ در الحدیده، و بنادر الحدیده، الصلیف و راس عیسی آتش بس  فوری برقرار می شود. نیروها از بنادر الحدیده و الصلیف و راس عیسی به مواضع مورد توافق درباره آن می روند.

 

طبق این توافق؛ هیچ تقویت نظامی از سوی طرفین در این استان رخ نمی دهد و طرفین به آن پایبند هستند. 

 

بر اساس این توافق؛ کمیته هماهنگی درباره بحث استقرار مجدد مشترک و مورد توافق به ریاست سازمان ملل تشکیل می شود.

 

طبق این توافق؛ رئیس کمیته هماهنگی گزارش هفتگی از طریق دبیر کل به شورای امنیت درباره اجرا شدن آن توافق می دهد.

 

نقش رهبری سازمان ملل در حمایت از اداره و عملیات بازرسی بنادر دریای سرخ یمن

 

تقویت حضور سازمان ملل در الحدیده 

 

طرفین پایبند به تسهیل کار سازمان ملل در الحدیده هستند.

 

همه طرفها بر تسهیل حرکت غیرنظامیان و کالاها به الحدیده و بنادر آن متعهد هستند.

 

همه درآمدهای بنادر الحدیده، الصلیف و راس عیسی در بانک مرکزی یمنی از طریق شعبه موجود در الحدیده قرار داده می شود تا صرف حقوق غیرنظامیان در الحدیده و سراسر یمن شود.

 

مسئولیت امنیت الحدیده و بنادر الحدیده، الصلیف و راس عیسی بر عهده نیروهای امنیت داخلی طبق قانون یمن است و باید به روند قانون احترام گذاشته شود و هر مانعی از بین برود.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------