آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

ترامپ: چوب جادویی پیدا کرده‌ام

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضمن تمجید از عملکرد دولتش در رونق تولید ملی، با طعنه به دولت قبلی گفت که چوبدستی سحرآمیز را یافته است. به…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


مجلس نمایندگان آمریکا: مسلمانان روهینگیا قربانی نسل‌کشی شده‌انداخبار,اخبار بین الملل,مسلمانان روهینگیا

مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه‌ای اقدام ارتش میانمار در برابر مسلمانان «روهینگیا» را «نسل‌کشی» توصیف کرد.

به گزارش فارس، مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه‌ای اقدام ارتش میانمار در برابر مسلمانان «روهینگیا» را «نسل‌کشی» توصیف کرد.

 

این قطعنامه که با ۳۹۴ رأی موافق و تنها ۱ رأی مخالف به تصویب رسید انتقادی هم به دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا محسوب می‌شود که در برابر اقدامات ارتش میانمار مواضع مشابهی نگرفته است. 

 

پیش‌نویسی که به تصویب رسیده از دولت ترامپ و به طور خاص، «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا می‌خواهد درباره اینکه آیا مسلمانان روهینگیا قربانی نسل‌کشی شده‌اند یا خیر، موضع‌گیری کند.

 

پامپئو از عبارت «نسل‌کشی» برای تقبیح اقدامات ارتش میانمار استفاده نکرده و تنها آن را «پاکسازی قومی» دانسته است. ترامپ، اصلاً در این باره صحبت نکرده است.

 

«اد رویس»، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «ما تعهد اخلاقی داریم که این جنایت‌ها را نسل‌کشی بدانیم.»

 

مسلمان‌های روهینگیا از چند دهه قبل در معرض آزار و اذیت‌های دولت میانمار قرار داشته‌اند و دولت این کشور در سال ۱۹۸۲ شهروندی آنها را سلب کرده است. 

 

از اوت سال ۲۰۰۷، ارتش میانمار سرکوب مسلمانان روهینگیا را شدت بخشید: هزاران نفر کشته شده و ۷۰۰ هزار نفر مجبور به مهاجرت به کشور همسایه بنگلادش شدند.»

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------