آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,سازمان‌ملل

حمله به کارکنان سازمان‌ملل در آفریقای‌مرکزی/ یک نفر کشته شد

در حمله مسلحانه به کارکنان سازمان‌ملل در آفریقای‌ مرکزی، یکی از این کارمندان بر اثر شدت جراحات وارده کشته شد. به گزارش مهر به نقل از فرانس…


مسکو: اظهارات تیلرسون، هدف واقعی واشنگتن برای خلع اسد از قدرت را فاش کرداخبار,اخبار

رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه تصریح کرد که جدیدترین اظهارات وزیر خارجه آمریکا در واقع هدف واشنگتن برای خلع «بشار اسد» از قدرت را فاش کرد.

به گزارش فارس، «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته با تکرار ادعاهای بی‌پایه، حکومت «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه را «فاسد» خواند و گفت که حکومت او نمی‌تواند ادامه پیدا کند. 

 

وی مدعی شد که اسد تظاهرات‌های مردم را با گلوله و زندان پاسخ داده و باعث ایجاد یک «فاجعه بشری» در کشورش شده است. 

 

«لنوئید اسلاتسکی» رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه در واکنش به این اظهارات وزیر خارجه آمریکا گفت، تیلرسون با اشاره به رفتار ظالمانه اسد علیه مردم سوریه، در واقع هدف آمریکا برای خلع رئیس‌جمهور سوریه از قدرت را آشکار کرد.

 

تیلرسون در ادامه سخنانش تصریح کرد که نیروهای آمریکا به منظور محافظت از منافع این کشور در سوریه باقی می‌مانند.

 

وزیر خارجه آمریکا، شکست کامل داعش و القاعده در سوریه، حل و فصل سیاسی درگیری مردم سوریه با بشار اسد، از بین بردن نفوذ ایران در سوریه، ایجاد شرایط مطلوب برای بازگشت آوارگان سوری و پاکسازی سوریه از سلاح‌های کشتار جمعی را پنج هدف تداوم حضور نیروهای آمریکایی در سوریه برشمرد.

 

اسلاتسکی با اشاره به این موارد تصریح کرد که توضیحات تیلرسون درباره حضور نظامی آمریکا در سوریه با «ظلم رژیم اسد، در واقع هدف واقعی آمریکا برای جایگزین کردن این رژیم (نظام اسد) را آشکار می‌کند».

 

اسلاتسکی همچنین از آمریکا خواست که سیاست خود در قبال شبه‌جزیره کره را تعدیل کند و دست از تهدیدات و اقدامات تحریک‌آمیز در این منطقه بردارد. 

 

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه روسیه را به کمک به کره شمالی، جهت دور زدن تحریم‌های بین‌المللی متهم کرد. 

 

رئیس‌جمهور آمریکا در بخش دیگری از این مصاحبه خود تصریح کرد کره شمالی به مرحله‌ای که بتواند آمریکا را هدف حمله موشکی قرار دهد، نزدیک‌تر شده است.

 

او گفت: «آنها هنوز به این نقطه نرسیده‌اند، اما به آن نزدیک شده‌اند. هر روز به آن نزدیک‌تر می‌شود.»

 

 تسریع برنامه موشکی و اتمی کره شمالی، بعد از ادبیات جنگ‌طلبانه ترامپ و افزایش حضور نظامی آمریکا در شرق آسیا، صورت گرفته است و پیونگ‌یانگ تأکید دارد که هدف برنامه موشکی این کشور، دستیابی به موازنه در برابر تهدیدات آمریکا است.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------