نمایندگان کنگره آمریکا خواستار تماس‌های نظامی با کره شمالی شدند

آخرین اخبار بین الملل


اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل ,مایک پمپئو

وزیر خارجه آمریکا به زودی به کره شمالی می رود

'جان بولتون' مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد: 'مایک پمپئو' وزیر امور خارجه آمریکا، برای چهارمین بار به زودی راهی کره شمالی می شود. به…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


نمایندگان کنگره آمریکا خواستار تماس‌های نظامی با کره شمالی شدنداخبار,اخبار بین الملل,ترامپ و کیم جونگ اون

گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا از ترامپ خواستند تماس‌های نظامی با کره شمالی را از سر گیرد تا از بروز هر گونه سوء‌تفاهم و وقوع جنگ هسته‌ای جلوگیری شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا روز پنجشنبه از دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور درخواست کردند تماس های نظامی با کره شمالی را از سر گیرد تا از این طریق از بروز هر گونه سوء تفاهمی که می تواند منجر به جنگ هسته ای شود جلوگیری کند.

 

در نامه ای که به امضای ۳۳ نماینده کنگره آمریکا رسیده، آمده است :«کره شمالی تنها کشور هسته ای جهان است که ما با آن تبادل اطلاعات نظامی نداریم». در این نامه آمده است دولت ترامپ باید این نوع از تبادل اطلاعات را در اولویت قرار دهد تا از این طریق به سمت دوری از مناقشه با کره شمالی حرکت کرد.

 

نمایندگان کنگره آمریکا تصریح کردند اگر کره شمالی حاضر به مشارکت در این نوع تبادلات نشود، آمریکا می تواند به دنبال برقراری تماس های نظامی از طریق یک میانجی باشد. آنها همچنین خواستار اجتناب از اقداماتی شدند که باعث وقفه و بی نتیجه ماندن گفتگوها می شود.

 

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در پی برگزاری دومین نشست گروه رایزنی و راهبردی آمریکا-کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد واشنگتن متعهد به بکارگیری همه توانایی های نظامی برای جلوگیری از اقدامات خصمانه احتمالی پیونگ یانگ است. بر اساس اعلام وزارت امور خارجه آمریکا، دو طرف توافق کردند در آینده نزدیک نشست دیگری برگزار کنند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------