آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,ترامپ

ترامپ: بیش از هر زمان دیگر آماده مقابله با تهدید کره‌شمالی هستیم

رئیس جمهور آمریکا ساعاتی پس از لغو دیدارش با رهبر کره شمالی گفت که بیش از هر زمان دیگر آماده مقابله با تهدید کره شمالی هستیم. به گزارش…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


فرمانده ارشد آمریکایی: چین یک نیروی مخرب در منطقه استاخبار,اخبار بین الملل,هری هریس

رئیس فرماندهی اقیانوس آرام ارتش آمریکا، چین را یک قدرت مخرب در منطقه آسیا اقیانوسیه ارزیابی کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، هری هریس رئیس فرماندهی اقیانوس آرام ارتش آمریکا روز پنجشنبه در اظهاراتی گفت: چین یک نیرو و قدرت مخرب در منطقه آسیا اقیانوسیه است.

 

وی از کشورهای منطقه خواست تا قابلیت های لازم را ایجاد کرده و برای تضمین دریاهای آزاد با یکدیگر همکاری کنند.

 

هری هریس در یک کنفرانس امنیتی که با حمایت دولت هند برگزار شده بود، شرکت کرده است. در این نشست رئیس ستاد مشترک ارتش ژاپن و فرمانده نیروی دریایی هند نیز حضور داشتند.

 

آمریکا هند و ژاپن به شدت نگران افزایش خضور نظامی چین در منطقه هستند و قصد دارند همکاری های نظامی خود را همراه با استرالیا تقویت کنند.

 

هریس در سخنانی گفت: من بر این باورم که چین یک قدرت مخرب در منطقه آسیا اقیانوسیه است.

 

آمریکا بارها از اقدام چین در ساخت و ساز جزایر مصنوعی و تاسیسات نظامی در دریای جنوبی چین انتقاد کرده است.

 

چین نیز ضمن رد این انتقادات تاکید کرده است که ساخت و ساز جزایر مصنوعی و تاسیسات نظامی ارتباطی با آزادی دریانوردی در دریای جنوبی ندارد. چین با تلاش های آمریکا برای استفاده کردن از این مساله به عنوان یک بهانه و لطمه زدن به منافع ملی و حاکمیت ارضی خود در منطقه مخالفت کرده است.

 

هریس افزود: ما باید این عزم را داشته باشیم تا تصمیمات قاطعی را برای تضمین آزادی دریانوردی در منطقه آسیا اقیانوسیه اتخاذ کنیم.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------