آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,وزارت دفاع روسیه

روسیه: آمریکا ۵۵ کیلومتر مربع از اراضی سوریه در التنف را اشغال کرده است

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که آمریکا حدود ۵۵ کیلومتر مربع در اطراف منطقه التنف، واقع در شرق سوریه را اشغال کرده است. به گزارش ایسنا، شبکه…


دادگاه رفیق حریری احتمالا دو مظنون را تبرئه کنداخبار,اخبار بین الملل,الکساندر میلن

وکلای مدافع در پرونده رفیق حریری خواستار رفع اتهام از دو تن از چهار مظنون پرونده ترور رفیق حریری شدند که در سال ۲۰۰۵ بر اثر انفجار بمبی کشته شد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت روسیا الیوم، الکساندر میلن، دادستان کل پرونده ترور رفیق حریری، نخست وزیر پیشین لبنان به "عدم وجود شواهد مستقیم" در این پرونده اذعان کرد که به موجب آن اتهاماتی مبنی بر توطئه چینی برای ارتکاب اقدام تروریستی، قتل یا مشارکت در قتل در حادثه انفجار بمبی مطرح شد که به کشته شدن حریری و ۲۱ تن دیگر انجامید.

 

اما در عین حال، میلن از قضات دادگاه بین‌المللی خواست تا درخواست تبرئه این دو متهم و رفع اتهام از این دو مظنون را قبول نکنند.

 

وی گفت: شواهد غیرمستقیم متقاعد کننده وجود دارند و "تصویر کامل زمانی که تمام جزئیات را بازبینی می‌کنی مشخص می‌شود".

 

سخنگوی دادگاه فاش کرد، قضات در مورد درخواست‌های تبرئه در اسرع وقت تصمیم‌گیری خواهند کرد.

 

پیشتر، ونسن کورسیل لابروس، وکیل مدافع حسین عنیسی یکی از مظنونان گفته بود: شواهد ادعایی که اساسا به تحلیل داده‌های بخش اطلاعات استناد دارد، خیالی است.

 

وی گفت: هیچ‌گونه تصویر، متن، ایمیل یا نشانه‌ای در فیلم نیست که موکل وی را به توطئه انفجار مورد ادعا برای قتل حریری مرتبط سازد. این چیزی است که وکیل سلیم جمیل عیاش نیز ذکر کرده است.

 

وکلای دو مظنون دیگر یعنی حسن حبیب مرعی و اسد حسن صبرا درخواست تبرئه موکلانشان را مطرح نکرده‌اند. با توجه به اینکه این چهار مظنون فراری هستند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------