آخرین اخبار بین الملل


اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل ,بن‌سلمان

سه سناریو از غیبت بن‌سلمان

محمد‌بن‌سلمان، ولیعهد عربستان حدود یک ماه است که در انظار عمومی ظاهر نشده و همین مساله به شایعات زیادی دامن زده است. آخرین خبر منتشر شده از…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


کر‌جنوبی: احتمال برگزاری نشست سه‌جانبه با کره‌شمالی و آمریکااخبار,اخبار بین الملل,آمریکا و کره شمالی

رئیس‌جمهور کره‌جنوبی از امکان برگزاری نشست سه جانبه با آمریکا و کره‌شمالی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «مون جائه‌این» رئیس‌جمهور کره‌جنوبی با بیان اینکه امکان برگزاری نشست سه جانبه با کره‌شمالی و آمریکا وجود دارد، گفت: «این گفت‌وگوها باید پایان تهدید هسته‌ای علیه شبه جزیره کره را هدف قرار دهد.»

 

پس از یک سری فعالیت‌های دیپلماتیک در آسیا و اروپا، مون به دنبال برگزاری نشست مشترکی با «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی در اوایل ماه آینده میلادی است. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا نیز عنوان کرده است که در اواخر ماه می با رهبر کره‌شمالی دیدار خواهد کرد.

 

رئیس‌جمهور کره‌جنوبی که در کاخ ریاست جمهوری این کشور سخن می‌گفت، تاکید کرد: «نشست آمریکا و کره‌شمالی پس از دیدار میان رهبران دو کره، رخدادی تاریخی خواهد بود.»

 

قرار است مون و کین در روستای مرزی قرار گرفته در منطقه غیرنظامی میان دو کره با یکدیگر دیدار کند. مقامات به دنبال آن هستند که نشست سه جانبه احتمالی نیز در این روستا برگزار شود.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------