آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,ترزا می

ترزا می: مذاکره با اروپا با بن‌بست مواجه شده/ عدم توافق، بهتر از توافق بد است

نخست‌وزیر انگلیس در اظهاراتی تصریح کرد که مذاکرات بر سر خروج این کشور از اتحادیه اروپا در بن‌بست است. به گزارش تسنیم، نخست‌وزیر انگلیس در…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


طرح‌های تشویقی آمریکا برای عربستان در ازای اعزام نیرو به سوریهاخبار,اخبار بین الملل,ترامپ و پادشاه عربستان

منابع آمریکایی آگاه اعلام کردند که دولت ترامپ قصد دارد به عربستان برای اعزام نیروهای عربی به سوریه "پاداش اجباری" بدهد.

به گزارش ایسنا، شبکه سی‌ان‌ان به نقل از منابع آمریکایی اعلام کرد: قانع کردن عربستان برای اعزام نیروهای عربی به سوریه که جای نیروهای آمریکایی را بگیرند هزینه‌ و بهایی را برای آمریکا دارد و ایالات متحده با اعلام آمادگی عربستان برای شرکت در اعزام نیروهای عربی به سوریه باید مشخص کند که در مقابل چه چیزی را تقدیم خواهد کرد.

 

این منابع اعلام کردند: یکی از طرح‌هایی که شورای امنیت ملی آمریکا درحال بررسی آن است این است که آمریکا به عربستان پیشنهاد بدهد که به یک هم‌پیمان اصلی خارج از پیمان ناتو تبدیل شود. این به معنای این است که رسما آمریکا عربستان را شریک استراتژیک نظامی خود مثل اسرائیل، اردن و کره جنوبی به حساب بیاورد.

 

نیکولا هیراس، کارشناس امور خاورمیانه در مرکز "امنیت جدید آمریکا" گفت: این اقدام نقش آمریکا را به عنوان ضامن امنیت عربستان تقویت می‌کند.

 

عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان پیشتر در واکنش به گزارشات برای تشکیل نیروی عربی درسوریه گفت که از اوایل سال میلادی مذاکراتی با آمریکا در این باره وجود دارد.

 

ترامپ اواخر مارس اعلام کرده بود که می‌خواهد نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج کند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------