آخرین اخبار بین الملل


اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل ,کره شمالی

کره شمالی: به کمک های اقتصادی آمریکا نیاز نداریم

کره شمالی اعلام کرد برخلاف شایعه سازی های رسانه ای غرب بخصوص آمریکا این کشور نیازی به کمک های اقتصادی واشنگتن ندارد. به گزارش ایرنا روزنامه…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


انتقام‌ امارات از آلمان به خاطر مخالفت با محاصره قطر   اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل  ,هواپیمایی آلمان

امارات از آلمان به دلیل مخالفت‌های پیاپی این کشور با محاصره و منزوی ساختن قطر انتقام گرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از دویچه وله، گزارش‌های مطبوعاتی حاکی از آن است که دست کشیدن شرکت هواپیمایی امارات از شراکت هواپیمایی "ایر برلین" آلمان که رو به ورشکستگی است، انتقام امارات از دولت آلمان به خاطر مخالفت با محاصره قطر بوده است.

 

دویچه وله نوشت پشت دست کشیدن امارات از تعهدات پیشین خود در قبال شرکت ایر برلین  انگیزه‌های سیاسی است.

 

طبق گفته مسئولان آلمانی، بارزترین این انگیزه‌ها مخالفت زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان با محاصره قطر است، وی بارها بر مخالفت خود با انزوای دوحه تاکید کرد و خواستار حل بحران میان کشورهای حاشیه خلیج فارس از طریق گفت‌وگو شده است.

 

در گزارش این شبکه آلمانی آمده است: اگر دقت کنیم پشت توافق‌های مربوط به سرمایه‌گذاری کلان مواضع سیاسی وجود دارد و لذا فضای سیاسی کنونی میان دو کشور آلمان و امارات به خاطر بحران قطر به امارات بهانه‌ای داده که پشتیبانی خود را از شرکت ایر برلین متوقف کند.

 

این انتقام جویی امارات از آلمان پس از آن بود که وزیر خارجه آلمان تصریح کرد برلین در درگیری میان قطر و همسایگانش در موضعی بی‌طرف ایستاده است.

 

دویچه وله پیش بینی کرد این اقدامات امارات علیه آلمان و ترکیه به کاهش شدید سرمایه‌گذاری‌های بین المللی در امارات منجر شود.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------