شینزو آبه: ژاپن و هند به طور مشترک علیه کره شمالی گام برمی‌دارند/ جامعه جهانی پیامی قاطع به کره شمالی بدهد

آخرین اخبار بین الملل


اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل ,

سرنوشت پایگاه نظامی اینجرلیک و پنجاه کلاهک هسته‌ای موجود در آن چه می‌شود؟

خبرگزاری فرانسه در گزارشی به تبعات بسته شدن پایگاه نظامی اینجرلیک ترکیه به روی هواپیما‌های آمریکایی پرداخت. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


شینزو آبه: ژاپن و هند به طور مشترک علیه کره شمالی گام برمی‌دارند/ جامعه جهانی پیامی قاطع به کره شمالی بدهداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

شینزو آبه: ژاپن و هند به طور مشترک علیه کره شمالی گام برمی‌دارند

هند و ژاپن به طور مشترک از کره شمالی خواستند که برنامه‌های موشکی و هسته‌ای خود را متوقف کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، ژاپن و هند با اشاره غیر مستقیم به دخالت پاکستان در برنامه هسته‌ای و موشکی کره شمالی در گذشته اعلام کردند که همه طرف‌هایی که به پیونگ یانگ در توسعه برنامه هسته‌ای‌اش کمک کرده‌اند باید وارد عمل شوند و مسوولیت لازم را بر عهده بگیرند.

 

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن که به هند رفته بود اعلام کرد: دهلی نو و توکیو گام‌های منصفانه‌ای علیه چالش‌هایی که از سوی کره شمالی ایجاد می‌شوند بر خواهند داشت. ما کره شمالی را مجبور خواهیم کرد که از اقدامات خصمانه خود عقب نشینی کند.

 

منابع عالی رتبه در هن اعلام کردند، تمایل هند برای ایفای نقش در بحران هسته‌ای کره شمالی این واقعیت را منعکس می‌کند که دهلی علاقمندی فزاینده‌ای برای بازی کردن نقشی در عرصه بین‌المللی دارد.

 

همچنین دبیر مطبوعاتی دولت ژاپن اعلام کرد: توکیو به هند در مقابله با تهدیدات ناشی از تروریسم مرزی کمک خواهد کرد. این حمایت هم می‌تواند به صورت مستقیم و هم به صورت غیر مستقیم در چهارچوب بین‌المللی انجام گیرد.

 

از سوی دیگر ژاپن به دنبال گسترش سرمایه گذاری‌های استراتژیک خود در هند است، در حال حاضر ژاپن دو پروژه زیرساختی در شهرهای مگالایا و میزورام دارد.

 

این مقام ژاپنی در بخش دیگری از اظهاراتش اعلام کرد: هند و ژاپن به دنبال آزادی دریانورد

 ------------------------------------

آبه: جامعه جهانی پیامی قاطع به کره شمالی بدهد

نخست وزیر ژاپن امروز (جمعه) در واکنش به آزمایش موشکی جدید کره شمالی گفت، تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه پیونگ‌یانگ باید قاطعنانه باشند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن به خبرنگاران گفت که جامعه بین الملل باید پیامی واضح و شفاف برای کره شمالی به خاطر اقدامات تحریک آمیزش ارسال کند.

 

وی ادامه داد، تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه پیونگ یانگ به خاطر اقداماتش در انجام آزمایش‌های اتمی و موشکی بایستی قاطعنامه و شفاف باشد.

 

کره شمالی امروز یک موشک بالستیک دیگر آزمایش کرد که از فراز استان هوکایدو ژاپن گذشت و در اقیانوس آرام سقوط کرد.

 

این آزمایش موشکی جدید از سوی کره شمالی موجی از انتقادهای جهانی را در پی داشته است.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------