آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخباربین الملل,ربوده شدن105دختربچه درنیجریه

105دختر بچه ربوده شدند/نیجریه فاجعه ملی اعلام کرد(+تصاویر)

رئیس‌جمهوری نیجریه پنج روز پس از حمله به شهر داپچی در ایالت یوبه که طی ان 105 دانش آموز دختر ربوده شدند، در بیانیه‌ای گفت: ‌این یک فاجعه…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


بارزانی: بغداد نمی‌تواند معاونم را بازداشت کنداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

رئیس اقلیم کردستان عراق گفت که موضوع بازداشت معاون اقلیم یک تصمیم سیاسی است که به وضوح ماهیت تفکر حاکم بر بغداد را نشان می دهد.

به گزارش مهر به نقل از اسکای نیوز، مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق عنوان کرد که بغداد هرگز نمی تواند «موسرت رسول» معاون اقلیم کردستان یا سایر مقامات سیاسی اقلیم را بازداشت کند.

 

بارزانی در بیانیه ای افزود: مسئولان بغداد در مورد تصمیم های سیاسی خود آزاد هستند ولی باید بدانند که هرگز نخواهند توانست معاون اقلیم و دیگران را بازداشت کنند.

 

وی ادامه ادامه داد: حکم دادگاه الرصافه یک حکم سیاسی است و زمانی که مردم به صورت مسالمت آمیز نظر خود را اعلام می کنند باید به صورت دسته جمعی مجازات شوند و اگر فردی نظر خود را اعلام کند باید بازداشت شود، این همان تفکری است که اجازه همزیستی را نمی دهد.

 

گفتی است دادگاه الرصافه در بغداد روز پنجشنبه حکم بازداشت معاون اقلیم کردستان عراق صادر کرد. علت صدور این حکم اشغالگر خواندن نیروهای دولتی توسط معاون اقلیم است.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------