آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,ترزا می

تهدید دوباره انگلیس به خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا

نخست وزیر انگلیس بار دیگر هشدار داد در صورتی که اتحادیه اروپا از مواضع خود در قبال خروج انگلیس از این اتحادیه کوتاه نیامده و به توافق "قابل…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


اقدامات اجرایی دولت عراق ضد همه پرسیاخبار,اخبار امروز,عراق

یک منبع عراقی از آغاز اجرایی شدن مصوباتی که ضد اقلیم به سبب برگزاری همه پرسی وضع شده است، خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از السومریه، یک منبع دولتی عراقی اعلام کرد که دولت عراق شروع به اجرای مصوبات شورای امنیت ملی درباره همه پرسی اقلیم کردستان کرده است.

 

این منبع بیان کرد: در این راستا هماهنگی های لازم با کشورهای مربوطه برای توقف همکاری با اقلیم درباره گذرگاههای مرزی، فرودگاه و صادرات نفت به عمل آمده است و ما از این کشورها خواستیم که فقط از طریق دولت مرکزی تعامل کنند و این کشورها نیز موافقت خود را به عمل آورده اند و اقدامات در این زمینه به عمل آمده است. دستور العملی هایی به دستگاههای نظارتی و قضائی برای پیگیری اموالی که در حساب اقلیم و برخی سیاستمداران از فروش نفت اقلیم بدون هماهنگی با دولت مرکزی است، داده شده است.

 

منبع مذکور تاکید کرد: هیچ مذاکره ای با اقلیم کردستان به دنبال همه پرسی غیرقانونی به عمل نمی آید. اقدامات عملی در مناطق تحت سیطره اقلیم که در آن سیاست امر واقع به عمل آمده، اتخاذ خواهد شد. اقدامات قانونی ضد کارکنانی که در اجرای همه پرسی اقلیم مشارکت داشته اند به عمل خواهد آمد و اقدامات دیگری علاوه بر تصمیمات شورای امنیت ملی برای حفظ وحدت اراضی عراق و حمایت از شهروندان به عمل خواهد آمد.

 

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------