آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

داعش گروه خفته تشکیل می دهد

رئیس مرکز ضد تروریستی کشورهای مشترک المنافع از تصمیم گروه تروریستی داعش برای جذب نیروهای جدید از کشورهای این منطقه و طرحی برای تشکیل گروه…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


بلاتکلیفی اجساد صدها داعشی در لیبی و نگرانی‌ها نسبت به احتمال شیوع طاعون  اخباربین الملل,خبرهای بین الملل ,داعشی

منابع اعلام کردند که بقایای اجساد نیروهای داعش در شهرهای "سرت و مصراته" لیبی بلاتکلیف مانده و این مساله نگرانی‌هایی را نسبت به شیوع بیماری‌ها به وجود آورده است. 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابع اعلام کردند که مسئولان لیبیایی از حدود یک سال قبل حدود ۷۰۰ جسد نیروهای داعش را در مصراته جمع آوری‌کرده‌اند. همچنین بقایای اجساد صدها تن دیگر در سرت باقی مانده است.

 

نیروهای دولت توافق ملی لیبی در دسامبر ۲۰۱۶ با پشتیبانی هوایی آمریکا سرت، مقر سابق داعش را از داعش بازپس‌گرفتند.

 

از آنجا که مسئولان مکانیزم‌های لازم را برای حل این مشکل ندارند، بقایای صدها جسد در سرت مانده است. برخی از جسدها زیر آوار و برخی از جسدهای دیگر گورستان‌های دیگری هستند که داعش ایجاد کرده است.

 

این امر نگرانی‌هایی را نسبت به شیوع بیماری‌ واگیردار طاعون در این شهر ایجاد کرده است.

 

علاوه بر بقایای جسدهایی که در سرت است، در ژانویه اجساد افرادی دیگری نیز به آنها اضافه شد که در پی حملات آمریکا در جنوب این شهر کشته شده بودند.

 

از سوی دیگر، نیروی تامین امنیت سرت که وابسته به دولت توافق ملی لیبی است، از وقوع درگیری‌ها در این شهر ساحلی خبر داد.

 

انتقاد از سیاست بازگرداندن مهاجران

در همین حال، زید رعد الحسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل به شدت از همکاری اروپا و لیبی برای جلوگیری از رفتن مهاجران از آفریقا به اروپا انتقاد کرد و این امر را "غیرانسانی" خواند.

 

وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: رنج مهاجران بازداشت شده در لیبی لکه ننگی بر پیشانی بشریت است. سیاست اتحادیه اروپا جهت کمک به گارد ساحلی لیبی در بازگرداندن مهاجران اقدامی غیرانسانی است.

 

این مقام سازمان ملل تصریح کرد، هیاتی از ناظران بین المللی در اوایل ماه میلادی جاری به طرابلس سفر کرد و سفر این هیات نشان داد که وضعیت مهاجران در بازداشتگاه‌ها به سرعت در حال نابسامان‌ شدن است.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------