آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

قطعنامه آتش‌بس سوریه در شورای امنیت تصویب شد

شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه‌ای برای اعمال آتش‌بس 30 روزه در سوریه و ایجاد دسترسی بشردوستانه به مناطق تحت محاصره تصویب کرد؛ با فشار…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


کره شمالی در باره برنامه هسته ای اتمی خود گفت و گو نمی کند  اخبار بین الملل,خبرهای  بین الملل, کره شمالی

در حالی که هیاتی از سوی 'شی جین پینگ' رئیس جمهوری چین برای گفت و گو با مقام های کره شمالی به آن کشور سفر کرده است 'پیونگ یانگ' می گوید در باره برنامه تسلیحاتی هسته ای خود حاضر به گفت و گو نیست. 

به گزارش ایرنا، روزنامه 'رودونگ سینمون' ارگان حزب حاکم کار کره شمالی نوشت، این کشور می گوید درباره موضوعات امنیتی و مسایل مرتبط با برنامه هسته ای نظامی خود با طرف چینی گفت و گو نخواهد کرد.

 

از سوی دیگر خبرگزاری یونهاپ امروز (شنبه) از کره جنوبی گزارش کرد که هیات چینی متشکل از پنج نفر روز جمعه وارد پیونگ یانگ شد و با مقام های کره شمالی رایزنی کرد.

 

خبرگزاری کیودو ژاپن نیز گزارش داد، این هیات در بدو ورود به کره شمالی با 'چو ریونگ هایه' معاون حزب حاکم کارگر گفت و گو کرد.

 

روزنامه رودونگ سینمون در همین ارتباط می نویسد که این کشور مسایل امنیتی و تسلیحاتی نظامی را روی میز نمی گذارد.

 

این نشریه می افزاید، ارتش و مردم کره شمالی در حال رویارویی تاریخی با آمریکا هستند و هیچ راهی بجز استفاده از نیروی بازدارنده اتمی در برابر امپریالیست آمریکا وجود ندارد و این راهبرد تغییر نخواهد کرد.

 

کره شمالی بارها تاکید کرده است اگر آمریکا سیاست های خصمانه و تحریم هایش را متوقف نکند این کشور هرگز با واشنگتن وارد گفت و گو نخواهد شد.

 

چین از مواضع کره شمالی تا اندازه ای حمایت کرده و گفته است که نگرانی های این کشور باید در نظر گرفته شود و آمریکا و کره جنوبی باید برنامه رزمی مشترک خود را متوقف کرده و دست از رزمایش های سالانه بردارند تا کره شمالی آزمایش های موشکی و اتمی را متوقف کند.

 

نشریه کره شمالی تصریح کرد، این کشور حتی یک گام هم از راه توسعه توانایی های تسلیحاتی اتمی عقب نشینی نخواهد کرد تا اینکه واشنگتن راهبرد خصمانه اش را متوقف کند.

 

این روزنامه افزود، تا وقتی این راهبرد ادامه داشته باشد کره شمالی هم برنامه هسته ای تسلیحاتی را با قدرت به پیش خواهد برد و این سلاح را تقویت خواهد کرد.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------