تیلرسون: به دیپلماسی در قبال کره‌شمالی امید داریم  اخباربین الملل ,خبرهای   بین الملل ,تیلرسون

وزیر امور خارجه آمریکا گفت، مقام‌های دولت این کشور همچنان نسبت به پایان مسالمت‌آمیز تنش‌ها میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن امید دارند. 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا ساعاتی پس از قرار گرفتن نام کره‌شمالی در فهرست کشورهای «حامی تروریسم» واشنگتن اظهار کرد: ما همچنان به دیپلماسی امیدواریم.

 

وی در رابطه با اقدام اخیر دولت کشورش، تصریح کرد: این حرکت بخشی از روند تداوم فشارها علیه کره‌شمالی است.

 

وزیر امور خارجه آمریکا ادامه داد، این اقدام در این راستا صورت می‌گیرد که به تأویل ترامپ کمپین «فشار حداکثری» و به تأویل وی کمپین «فشار مسالمت‌آمیز» علیه پیونگ‌یانگ محقق شود.

 

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا گفت: فکر می‌کنم در این اقدام از جهتی بسیار نمادین است زیرا یک بار دیگر ماهیت سرکش رژیم کره‌شمالی را نشان می‌دهد. تاثیرات عملی این تصمیم ممکن است محدود باشد.

 

تیلرسون گفت: کره‌شمالی هم‌اینک نیز با تحریم‌های متعددی از سوی آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد مواجه است.

 

وی با اشاره به تصمیم اخیر دولت ترامپ برای قرار دادن کره‌شمالی در فهرست کشورهای «حامی تروریسم»، اظهار کرد: این اقدام برخی از معدود راه‌های فرار را خواهد بست.

 

وزیر امور خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشی در این باره که آیا دولت واشنگتن به زودی راهکار دیپلماتیک را در قبال بلندپروازی‌های هسته‌ای کره‌شمالی کنار خواهد گذاشت، پاسخ داد: نه، من این‌طور فکر نمی‌کنم.

 

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا گفت که اقدام کشورش در راستای قرار دادن کره‌شمالی در فهرست کشورهای «حامی تروریسم» باعث می‌شود که جلوی کشورهای ثالث برای کمک و حمایت از پیونگ‌یانگ گرفته شود.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------