آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,کوری بوکر

سناتور آمریکایی: باید در همه ابعاد روابطمان با ریاض تجدیدنظر کنیم

سناتور ایالت نیوجرسی آمریکا اعلام کرد: باید در همه ابعاد روابطمان با ریاض تجدیدنظر کنیم؛ آنچه که هم اکنون در یمن رخ می دهد، یک بحران انسانی…


"بالستیک یخی"؛ جدیدترین سلاح کره شمالی!  اخبار بین الملل,خبرهای بین الملل,موشک یخی

کره شمالی در جریان یک فستیوال مجسمه‌های یخی در شهر پیونگ یانگ از جدیدترین سلاح خود یعنی "یک موشک بالستیک یخی" رونمایی کرد! 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، روزنامه رسمی رودونگ سینمون کره شمالی امروز (چهارشنبه) در گزارشی گروهی از مردم خندان این کشور را ملبس به لباس‌های زمستانی نشان داد که در مقابل این موشک بالستیک یخی در این نمایشگاه و در شب سال نو میلادی ایستاده و عکس می‌گیرند.

 

این در حالی است که پیونگ یانگ می‌گوید مدل واقعی همین مجسمه یخی، موشک بالستیک قاره‌پیما هواسونگ – 15 که در ماه نوامبر آن را تست کرد قادر به هدف قرار دادن خاک آمریکاست.

 

این روزنامه نوشت: این مجسمه یخی اتفاق ماه نوامبر را که موجب شوق چشمگیر ده‌ها میلیون تن از سربازان مردم کره شمالی شد، یادآوری می‌کند.

 

این در حالی است که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سخنرانی امسالش به مناسبت سال نو میلادی به آمریکا هشدار داد که دکمه سلاح هسته‌ای روی میزش همواره آماده شلیک است.

 

با این وجود گزارش شد که کره شمالی ظاهرا نشانه‌هایی را از موافقت خود با مذاکرات با کره‌ جنوبی نشان داده است.

 

در همین راستا پیونگ یانگ امروز اعلام کرد که کانال ارتباطی مرزی با کره‌ جنوبی به روستای پانمونجوم را بازگشایی می‌کند.

 

این نمایشگاه مجسمه‌های یخی روز یکشنبه در پیونگ یانگ افتتاح شد و در آن مجسمه‌های برخی مکان‌های مشهور، دلفین، قایق ماهیگیری و یک تراکتور مشاهده می‌شد.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------