آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,بولتون و پوتین

پوتین: مایلم ۲۰ آبان‌ماه با ترامپ دیدار کنم

رئیس جمهوری روسیه در دیدار با مشاور امنیتی آمریکا گفت: مایل به دیدار با ترامپ در پاریس در ۱۱ نوامبر سال جاری (۲۰ آبان‌ماه) هستم. به گزارش…


ارنست مونیز: برخی تعهدات هسته‌ای ایران در برجام همیشگی هستند  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,ارنست مونیز

وزیر انرژی پیشین آمریکا با تاکید بر اینکه توافق هسته‌ای با ایران براساس راستی‌آزمایی بنا شده است، گفت: برخی تعهدات هسته‌ای ایران در این توافق دائمی هستند.

به گزارش ایسنا، ارنست مونیز، وزیر انرژی پیشین آمریکا با انتشار پیام‌هایی در صفحه توئیتر خود به دفاع از برنامه جامع اقدام مشترک پرداخت.

 

وی که یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا در مذاکرات ایران و گروه 1+5 بود، در پیام خود نوشت: مخالفان توافق هسته‌ای با ایران اهمیت برخی تعهدات ایران را که منقضی نمی شود نادیده می گیرند یا تضعیف می کنند: ممنوعیت دائمی برنامه هسته‌ای تسلیحاتی، پایبندی همیشگی به اقدامات راستی‌آزمایی در پروتکل الحاقی و خروج سوخت مصرف شده راکتور اراک.

 

مونیز در پیامی دیگر تصریح کرد: کانون اصلی توافق هسته‌ای ایران اقدامات بی‌سابقه راستی آزمایی بین‌المللی است. توافق هسته‌ای براساس راستی آزمایی و نه اعتماد بنا شده است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------