پوتین: پارسال 15 میلیارد دلار سلاح به جهان فروختیم/ 45 میلیارد دلار هم سفارش تسلیحاتی دریافت کرده ایم  اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل, پوتین
ولادیمیر پوتین روز دوشنبه در نشست کمیسیون همکاری های فنی-نظامی خارجی روسیه گفت: روسیه توانست موقعیت عالی خود به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در صادرات تسلیحات را حفظ کند. 

رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: روسیه با یکصد کشور جهان همکاری فنی-نظامی دارد و در سال گذشته حدود 15 میلیارد دلار سلاح به کشورهای مختلف فروخت.

 

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین روز دوشنبه در نشست کمیسیون همکاری های فنی-نظامی خارجی روسیه گفت: روسیه توانست موقعیت عالی خود به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در صادرات تسلیحات را حفظ کند.

 

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین به نقل از پوتین نوشت: حجم صادرات تسلیحات و جنگ افزارهای روسیه برای سومین سال متوالی افزایش می یابد و سال گذشته بالغ بر 15 میلیارد دلار بود.

 

وی با قدردانی از کارکنان و مدیران صنایع دفاعی روسیه و دست اندرکاران صادرات تسلیحات این کشور اظهار داشت: این موفقیت بویژه بخاطر شرایط سخت رقابتی که شرکت های روسی مجبور به فعالیت در آن هستند، ارزشمند است.

 

رئیس جمهوری روسیه همچنین به رشد دو برابری قراردادهای فنی -نظامی امضا شده با کشورهای دیگر اشاره کرد که در سال گذشته به 16 میلیارد دلار رسید و افزود: سبد سفارش های نظامی روسیه نیز همچنان در حال افزایش است.

 

«هم اکنون روسیه بیش از 45 میلیارد دلار سفارش تولید تسلیحات و ادوات جنگی دریافت کرده است.»

 

پوتین خاطرنشان کرد: همکاری های فنی -نظامی روسیه مناطق جدیدی از جهان را فرا می گیرد و روسیه با بیش از یکصد کشور در این عرصه همکاری می کند.

 

رئیس جمهوری روسیه همچنین گفت که برخی کشورها بر شرکای روسیه در عرصه فنی-نظامی فشار بی سابقه و آشکار وارد می کنند تا روسیه را از عرصه رقابت خارج کرده و به توانمندی دفاعی شرکای آن ضربه وارد کنند.

 

وی تصریح کرد: در شرایطی که علیه ما دسیسه چینی می شود و با کارشکنی های اقتصادی مواجه می شویم، توانمندی سیستم همکاری های فنی -نظامی روسیه و ظرفیت های آن بیش از پیش نمود پیدا می کند و به اثبات می رسد؛ خریداران و مشتریان سلاح های روسی چنین ارزیابی از ما دارند.

 

پوتین در همین حال گفت که روسیه در عرصه همکاری های فنی-نظامی، هیچگاه منفعت تجاری را بر امنیت جهانی ترجیح نمی دهد.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------