آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,ترامپ

مراسم سالانه خبرنگاران در کاخ سفید لغو شد

رئیس‌جمهور آمریکا مراسم پذیرایی پایان سال از خبرنگاران در کاخ سفید را لغو کرد. به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا یک مراسم…


شام خاص «اون» و «این» / سفارش غذای رهبران دوکره چست؟  اخبار بین الملل ,خبرهای  بین الملل , رهبران دوکره

 

 روزنامه خراسان در شماره امروز خود به نقل از بی بی سی نوشت:

 

قرار است از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در مراسم شام جلسه دیدار رهبران دو کره، با نوعی غذای سنتی سوئیسی که از سیب‌زمینی تهیه می‌شود، پذیرایی شود تا به نوعی برای او تجدید خاطره دوران مدرسه باشد.با وجود آن که به طور رسمی تایید نشده اما گفته می‌شود اون در کشور سوئیس تحصیل کرده است.

 

همچنین قرار است به خاطر حضور مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی، نوعی ماهی که از غذاهای رایج بندر پوسان، شهر زادگاه اوست، در فهرست غذاهای میز شام ارائه شود.رئیس جمهور کره جنوبی و رهبر کره شمالی قرار است جمعه با یکدیگر ملاقات کنند، که در این صورت اولین ملاقات رهبران دو کره از سال ۲۰۰۷ میلادی خواهد بود.

 

منابع کره جنوبی می‌گویند که آشپزها و مواد لازم برای تهیه شام این دیدار از دو کشور تهیه خواهد شد.بشقاب رشته سرد هم که غذای سنتی کره شمالی محسوب می‌شود، قرار است به وسیله یک آشپز سرشناس از کره شمالی تهیه شود.سیب زمینی سرخ شده سوئیسی که برای اون پخته می‌شود "روستی" نام دارد و برخی آن را از غذاهای سنتی کشور سوئیس می‌دانند. برای این، ماهی "جان دوری" پخته خواهد شد. این نوع ماهی در بندر پوسان در جنوب کره و زادگاه آقای مون محبوبیت زیادی دارد.

 

کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی در ارائه غذاها و نوشیدنی‌هایی که مفهوم سیاسی دارد و میز شام دیدار رهبران جهان شهرت دارد.وقتی دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۷ از کره جنوبی بازدید کرد، برای او میگوهایی سرو شد که از آب های نزدیک جزایر مورد اختلاف کره جنوبی و ژاپن صید شده بودند.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------