پامپئو وارد کره‌شمالی شد

آخرین اخبار بین الملل


اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل ,کنگره آمریکا

کنگره آمریکا پرونده‌ای را درباره اخوان المسلمین باز کرد

کمیته‌های روابط خارجه، بودجه و اطلاعات در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا از وزرای دفاع و خارجه این کشور خواستند تا گزارشی را درمورد ماهیت…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


پامپئو وارد کره‌شمالی شد  اخبار بین الملل ,خبرهای  بین الملل ,پامپئو
وزیر امور خارجه جدید آمریکا امروز چهارشنبه برای ادامه زمینه‌چینی دیدار آتی دونالد ترامپ با رهبر کره‌شمالی وارد پیونگ‌یانگ شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، یک مقام دولتی کره‌جنوبی امروز به در توکیو خبرنگاران گفت انتظار دارد مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که پیشتر مدیر سیا بود، به همراه سه زندانی آمریکایی که ماه‌هاست در کره‌شمالی زندانی هستند، این کشور را ترک کند. این مقام تاکید کرد، زمان و مکان نشست دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی هم احتمالا پس از سفر پامپئو اعلام می‌شود.

 

رئیس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه در کاخ سفید گفت: "مکان، زمان و تاریخ انتخاب شده است و همه چیز مشخص است و ما مشتاق به دست آوردن یک موفقیت بزرگ هستیم."ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا پامپئو با زندانیان آمریکایی از کره‌شمالی باز می‌گردد، با حالتی خجالتی گفت به زودی مشخص می‌شود. او افزود: عالی‌ می‌شود اگر اینطور شود.    

 

در همین حال وزیر امور خارجه آمریکا سه‌شنبه درباره این سفر در توئیتی نوشت: به دعوت رهبری کره‌شمالی مجداا به جمهوری دموکراتیک خلق کره باز می‌گردم. مایلیم یک نشست موفقیت‌آمیز میان رئیس‌جمهوری ترامپ و کیم جونگ اون برگزار شود.  

 

پامپئو در جمع خبرنگاران همراش در راه کره‌شمالی گفت: مساله زندانیان شهروندان آمریکایی را مطرح می‌کنم و امید دارم پیونگ‌یانگ اقدام صحیحی انجام دهد. ما ۱۷ ماه است خواستارآزادی آنها شدیم. باز هم درباره آن صحبت می‌کنیم. اگر آنها موافقت کنند، وجهه بسیار خوبی است.  

 

مایک پامپئو پیشتر هم در تعطیلات عید پاک، زمانی که ریاست سازمان سیا را در دست داشت، در سفری محرمانه به کره‌شمالی رفته و با کیم جونگ اون دیدار کره بود. او سه‌شنبه گفت این سفر اجازه می‌دهد تا گفت‌وگوها ادامه یابد و جزئیات دستورکار نشست میان ترامپ و کیم مشخص شود. پامپئو گفت: قرار نیست مسیری که قبلا رفته‌ایم دوباره طی کنیم. تحریم‌ها تا زمانی که ما به اهدافمان نرسیده باشیم، کاهش نمی‌یابد.  

 

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین ابراز امیدواری کرد دو کشور یک سری شرایطی را تعیین کنند که به تغییر روابط امنیتی آنها بینجامد. او همچنین به خبرنگاران گفت که دقیقا نمی‌داند که قرار است با چه کسانی در کره‌شمالی دیدار کند. او گفت: ما آماده‌ایم با هر شخصی که نماینده دولت کره‌شمالی باشد و بتواند پاسخ دهد، دیدار کنیم. بنابراین آماده‌ایم.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------