آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,دونالد ترامپ

ترامپ: درباره کره شمالی اصلا عصبانی نیستم و خیلی هم خوشحالم

رئیس‌جمهور آمریکا، خبر منتشر شده در یک رسانه معتبر این کشور درباره عصبانیت و ناامیدی او در خصوص مذاکرات با کره شمالی را رد کرد و مدعی شد…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


آیریش تایمز: آمریکا تحت ریاست‌جمهوری ترامپ کشوری خطرناک است  اخباربین الملل ,خبرهای  بین الملل ,ترامپ

روزنامه آیریش تایمز با اشاره به عملکرد دونالد ترامپ از زمان روی کار آمدنش نوشت: روسیه و ایران همواره در تبلیغات خود گفته‌اند که آمریکا یک تهدید برای صلح جهانی است، اکنون این نظریه واقعی به نظر می‌رسد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه آیریش تایمز، دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا به ویژه در هفته‌های اخیر در سیاست بازی با آتش در خصوص مساله هسته‌ای کره شمالی زیاده‌روی کرده، تهدیداتی مبهم علیه ونزوئلا داشته و با نژادپرستان سفید برترپندار در آمریکا همراهی کرده است. وی در حال نشان دادن یک رهبری کاملا متضاد با آن چیزی است که متحدان آمریکا از واشنگتن انتظار دارند.

 

آقای ترامپ به راحتی تهدید کرده است که کره شمالی با خطر خشم و آتش آمریکا رو به رو است. اگر حتی این تهدید یک بلوف باشد اعتبار آمریکا را خدشه‌دار می‌کند و خطر تشدید تنش‌ها با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را افزایش می‌دهد که تهدید کرده است گوام را در نزدیکی خاک آمریکا با موشک هدف قرار خواهد داد. دولت ترامپ حتی در یک حمله پیش‌دستانه به کره شمالی به این بهانه که پیونگ یانگ مسلح به هسته‌ای قابل بازدارندگی نیست، استقبال می‌کند.

 

اما اگر آمریکا توانست روی بازدارندگی برای کنترل تهدیدات هسته‌ای از سوی روسیه در دوران استالین و چین در دوران مائو تاکید کند، اکنون نیز می‌تواند در دوران کیم جون اونگ با کره شمالی همین کار را بکند. تمامی روسای جمهور پیشین آمریکا حمله پیش‌دستانه به کشورهای مسلح هسته‌ای را به دلایل کاملا واضحی رد کرده‌اند.

 

آیریش تایمز در ادامه با تاکید بر این‌که ترامپ ممکن است برای منحرف کردن افکار از مشکلات داخلی، مناقشات برون‌ مرزی را افزایش دهد نوشت: این نظریه که آمریکا یک تهدید علیه صلح جهانی است همواره بخش عمده تبلیغات ایران و روسیه را برای سالیان متمادی به خود اختصاص داده است. اکنون برای آنهایی که به ائتلاف غربی باور دارند، سخت است اذعان کنند که این نظریه در حال حاضر تا حدودی واقعی به نظر می‌رسد. آمریکا تحت ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ یک کشور خطرناک است.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------