آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,خوان گوایدو

رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

رئیس دولت آمریکا بعد از آنکه رئیس مجمع ملی ونزوئلا خود را رئیس جمهوری این کشور خواند، از این اقدام وی استقبال کرد و او را رئیس جمهور قانونی…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


پامپئو و دی‌میستورا: بازسازی سوریه قبل از تحقق راه حل سیاسی ممکن نیست اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل ,پامپئو
وزیر امور خارجه آمریکا با نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در واشنگتن دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، در جریان این دیدار مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه توافق کردند که تمامی طرفین در سوریه باید در یک مسیر سیاسی گام بردارند. راه حل سیاسی باید طبق قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت درباره اصلاح قانون اساسی و برگزاری انتخابات آزاد و شفاف در این کشور باشد.

 

در این بیانیه آمده است: پامپئو و دی میستورا همچنین توافق کردند که هرگونه مذاکره در خصوص بازسازی سوریه مشروط به دستیابی به راه حلی سیاسی در سوریه است.

 

این نشست در بحبوحه نگرانی‌ها نسبت به حمله بالقوه نیروهای دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در ادلب برگزار شد.

 

پامپئو و دی میستورا همچنین بر ضرورت جلوگیری از وقوع یک بحران انسانی در ادلب تاکید کردند.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: پامپئو صریحا اعلام کرد در حالی که آمریکا از بازگشت آوارگان به سوریه حمایت می‌کند، اما این اقدام باید تنها زمانی صورت گیرد که جو حاکم در سوریه کاملا امن باشد و آژانس‌های سازمان ملل فعال در این باره نیز باید در این روند و نظارت بر آن مشارکت داشته باشند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------