آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل  ,قطعنامه ضدرژیم صهیونیستی

۹ قطعنامه ضدرژیم صهیونیستی در سازمان ملل تصویب شد

کمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نشست عصر جمعه خود، ۹ قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی تصویب کرد. به گزارش ایرنا، در هشت قطعنامه این…


انتقاد پادشاه هلند از بریگزیت در آستانه سفرش به انگلیس اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل ,پادشاه هلند
پادشاه هلند در آستانه اولین سفر رسمی‌اش به انگلیس بعد از حدود 40 سال از سفر یک پادشاه این کشور به لندن، از نحوه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ویلم الکساندر، پادشاه هلند در جمع خبرنگاران نسبت به آینده اروپا و تجارت میان هلند و انگلیس ابراز نگرانی کرد.

 

پادشاه هلند اعلام کرد که وی از مواضع میشل بارنیر،‌ مذاکره کننده ارشد بریگزیت اتحادیه اروپا حمایت می‌کند.

 

وی گفت: هنوز هیچ شواهدی وجود ندارد که دولت انگلیس بتواند به طور موفقیت آمیزی به توافق بهتر برای خروج از اتحادیه اروپا دست یابد.

 

او در بخش دیگری از اظهاراتش تایید کرد که او و همسرش در سفری رسمی 23 و 24 اکتبر به انگلیس می‌روند. دو کشور به دنبال ایجاد روابط دوجانبه در آستانه بریگزیت هست.

 

همچنین قرار است پادشاه هلند ملاقاتی با شهروندان هلندی که نگران تجارتشان در انگلیس هستند داشته باشد.

 

یک مقام وابسته به پادشاهی هلند اعلام کرد: قرار است در این سفر پادشاه هلند با تاجران، استادان دانشگاه و دانشجویان که درباره عواقب بریگزیت نگران هستند، دیدار و گفت‌وگو کنند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------