آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,ترزا می

ترزا می: همه‌پرسی مجدد برای بریگزیت، مردم را بی‌اعتماد می‌کند

نخست وزیر انگلیس امروز (دوشنبه) در پارلمان این کشور خواهد گفت که همه‌پرسی مجدد درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا "اعتماد مردم را از بین…


کره شمالی دست‌کم ۱۳ پایگاه موشکی فعال دارد! اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل  ,
یک اندیشکده آمریکایی مدعی است ۱۳ پایگاه موشکی را در کره شمالی شناسایی کرده که مخفیانه به فعالیت موشکی خود ادامه می‎دهند، حال آنکه ظاهراً تعداد آنها از این رقم فراتر می‎رود. 

به گزارش مهر به نقل از رویترز، مرکز مطالعات بین‌المللی و راهبردی آمریکا مدعی است موفق به شناسایی دست‌کم ۱۳ پایگاه موشکی در کره شمالی شده است که مخفیانه به فعالیت خود ادامه می‌دهند. این درحالی است که تعداد واقعی سایت‌های مخفی ۲۰ مورد عنوان می‌شود!

 

به ادعای این اندیشکده، در این سایت‌ها علیرغم مذاکراتی که بین پیونگ‌یانگ-واشنگتن در جریان است؛ عملیات تعمیر و ساخت‌وساز در حد محدود انجام شده است.

 

این اندیشکده همچنین مدعی شد که پایگاه‌های مورد نظر به طور پراکنده در نقاط دورافتاده کره شمالی واقع شده و برای پرتاب موشک‌های مختلف، قابل استفاده هستند حال‌آنکه کاربری اصلی آنها پرتاب موشک نیست.

 

گفته می‌شود که کره شمالی وجود هیچ‌یک از پایگاه‌ها را تایید نکرده و این اندیشکده با استناد به همین موضوع از لزوم افشای تمام توانمندی‌های موشکی و هسته‌ای این کشور سخن گفته است.

 

به ادعای مرکز مطالعات بین‌المللی و راهبردی آمریکا، سایت «ساکانمول» در مرز ۲ کره، به نظر فعال می‌آید.

 

این اندیشکده می‌افزاید: بذل توجه به سایت‌های اصلی نظیر «سوها» مانع از دقت نظر درباره تهدیدهایی می‌شود که از جانب سایت‌های اعلام نشده وجود دارد.

کد خبر 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------