آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

ترامپ: چوب جادویی پیدا کرده‌ام

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضمن تمجید از عملکرد دولتش در رونق تولید ملی، با طعنه به دولت قبلی گفت که چوبدستی سحرآمیز را یافته است. به…
بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


افشاگری درباره برکناری اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , کمیسیون انتخابات افغانستان
یک مقام دولتی افغانستان فاش کرد که دولت کابل در نظر دارد تا پس از پایان روند اعلام نتایج انتخابات پارلمانی اعضای کمیسیون انتخابات این کشور را برکنار کند. 

به گزارش تسنیم، یک مقام دولتی افغانستان به رادیو آزادی گفت که دولت این کشور و جامعه بین‌المللی به این نتیجه رسیده‌اند که اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان باید پس از اعلام نتایج انتخابات پارلمانی برکنار شوند.

 

وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با اعضای جدید کمیسیون انتخابات این کشور برگزار خواهد شد.

 

یک منبع جداگانه در ارگ ریاست جمهوری افغانستان نیز اصلاحات در رهبری کمیسیون انتخابات این کشور را تائید کرده است.

 

روند انتخابات پارلمانی افغانستان به دلیل نارسایی‌های انتخاباتی و سوء مدیریت کمیسیون انتخابات جنجالی شد و نتایج آرای کابل نیز پس از چند بار بازشماری هنوز هم مشخص نشده است.

 

«یوسف رشید» رئیس اجرایی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان اظهار داشت: نقض قوانین انتخاباتی از سوی کمیسیون انتخابات زمینه عزل اعضای این کمیسیون را فراهم کرده است.

 

وی افزود: ارگ ریاست جمهوری افغانستان صلاحیت عزل اعضای کمیسیون انتخابات این کشور را دارد.

 

به دلیل نارسایی‌های گسترده در روند انتخابات پارلمانی و سهل انگاری کمیسیون‌های انتخاباتی، پیش از این نیز تردیدهایی درباره شفافیت انتخابات و نتایج آن مطرح شده بود.

 

این در حالی است که عمر حکومت وحدت ملی نیز رو به پایان است و افغانستان انتخاباتی به مراتب مهمتر از انتخابات پارلمانی این کشور را در پیش رو دارد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------